Reklama

Judocy z Bochni najlepsi w Polsce

Dwa złote medale, brąz i dwa V miejsca to bilans walk odbywających się w ubiegły weekend ( 14-15.10.2017r.) w Poznaniu, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. Dla zawodniczek MOSiR-u Bochnia: Oliwii Wątorek i Wiktorii Żabczyńskiej były to szczególnie trudne Mistrzostwa, gdyż broniły tytułu Mistrzyń Polski.

Oliwia Wątorek – ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w kat. 44 kg – pomimo zmiany o 2 kategorie wagowe (aktualnie walczy w kat. 52 kg.) nie uległa presji i po 5 zwycięskich walkach została ponownie Mistrzynią Polski Młodziczek.

Podobnie Wiktoria Żabczyńska, która zdobyła Mistrzostwo Polski 2016 w kat. wagowej 57 kg, przechodząc do kat. 63 kg. nie dała szans swoim przeciwniczkom i wywalczyła ponowny tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek.Dziewczyny startowały z ogromnym obciążeniem broniąc tytułów Mistrzyń – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda – dlatego ich ponowny sukces świadczy o ich świetnym przygotowaniu sportowym ale również przede wszystkim o mocnej psychice co w tym sporcie jest bardzo istotne.

Pierwszy w swojej karierze sportowej na Mistrzostwach Polski medal – III miejsce – w kategorii wagowej 60 kg, zdobył Damian Pławecki. W tej kategorii startowało 49 zawodników. Damian w drodze po medal wygrał 5 walki przegrywając tylko z Mistrzem Polski. Damian w ostatnim okresie zrobił ogromny postęp – mówi Sabina Bajda – i jest na dobrej drodze do zdobycie kolejnych medali.

Kolejną uczestniczką biorącą udział w Mistrzostwach była Maja Twardowska, która po raz pierwszy startowała w Mistrzostwach Polski (jest najmłodszym startującym w tych mistrzostwach rocznikiem). W walkach eliminacyjnych Maja zwyciężyła 3 walki wygrywając w walce o ćwierćfinał z zawodniczką Aleksandrą Wenzel, która jest pierwsza w rankingu młodziczek w Polsce. Niestety w walce o wejście do finału przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski w złotym punkcie czyli po regulaminowym czasie walki. W walce o medal również nie miała szczęścia i przegrała z Karoliną Mika z Polonii Rybnik. Piąte miejsce, które ostatecznie zajęła jest ogromnym sukcesem dla tej zawodniczki – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – chociaż oczywiście była duża szansa na medal a nawet finał.

Jednym z najmłodszych zawodników, który startował w tym turnieju był Igor Dziadowiec (kat. 38 kg.), który w walce o wejście do finału przegrał z Mistrzem Polski, zajmując ostatecznie punktowane V miejsce.

W zawodach brali również udział: kat. wag 46 kg. Krzysztof Baniak i Mikołaj Filipek, kat wag 50 kg. Oliwer Żelichowski, kat wag 55 kg. Filip Oleksy.

Dzięki osiągnięciom naszych zawodniczek, w klasyfikacji medalowej w kategorii młodziczek MOSiR Bochnia zajął I miejsce na 25 klubów, które zdobyły medale a co ważne w klasyfikacji ogólnej (dziewczęta + chłopcy) również zajął I miejsce (na 48 medalowych klubów).

To ogromny sukces naszego klubu, zawodników i zawodniczek oraz efekt wielkiego zaangażowania i pracy trenerów oraz pomocy rodziców. Wszyscy nasi medaliści są wychowankami trenera Grzegorza Maja a część z nich od tego roku pracuje również z trenerem Waldemarem Kowalskim.

„Gratuluje wszystkim sukcesów, mam świadomość ile pracy zostało wykonane – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda – dziękuję wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesów naszych zawodników. Jestem z nich dumna.”

Informacja nadesłana