Piłka ręczna. Wysokie zwycięstwo lidera w Kielcach

636 0

NLO SMS ZPRP Kielce – MOSiR Bochnia 27:43 (13:21)
MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Miłosz Gabiga – Mateusz Zubik 13, Mateusz Bujak 6, Marcin Janas 6, Jakub Jewiarz 4, Łukasz Urbanowicz 4, Wojciech Dziedzic 4, Filip Pach 3, Mateusz Rogóż 2, Paweł Waśniowski 1.

Wyrównana rywalizacja na boisku trwała do 12 minuty, a rezultatem był wynik 6:6. Od tego momentu nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy z bezpieczną przewagą ośmiu trafień. Druga odsłona spotkania dzięki konsekwentnemu realizowaniu uwag trenera Marcina Bożka w podkręcaniu tempa, zdobywaniu bramek seriami, nieszablonowym zagraniom oraz dobrej, mocnej grze obronnej doprowadziła do zdecydowanej dominacji MOSiR nad beniaminkiem. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 27:43 na naszą korzyść. Mimo ambitnej postawy zespół gospodarzy musiał uznać wyższość lidera, a podopieczni trenera Marcina Bożka odnieśli zdecydowane i pewne zwycięstwo nad drużyną NLO SMS ZPRP.

Najwięcej bramek dla bochnian rzucił Mateusz Zubik – aż 13. Dzięki temu, z dorobkiem 37 bramek, do lidera klasyfikacji strzelców – Marka Glity – traci już tylko jedno trafienie.

1. MOSiR Bochnia 5 15 179-126
2. SPR Orzeł Przeworsk 5 11 149-144
3. PGE VIVE Kielce 5 10 139-113
4. MKKS Gloria Katowice 5 9 163-160
5. MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 5 6 128-143
6. NLO SMS ZPRP Kielce 5 6 139-161
7. MUKS Siódemka Mysłowice 5 3 123-143
8. KRAKOWIAK SZKOŁA GORTATA 5 0 145-175