Futsal. BSF awansował do finałów Mistrzostw Polski U-20

479 0

W turnieju eliminacyjnym w Bochni udział wzięły cztery zespoły. Poza BSF w zawodach uczestniczyły: LEX Kancelaria Słomniczanka Słomniki, Sobek AZS UEK Kraków oraz MKF Solne Miasto Wieliczka. Pierwszym przeciwnikiem BSF była drużyna z Krakowa. Mimo, że gospodarze zyskali przewagę, nie udało im się pokonać bramkarza rywali choć w dobre sytuacje na bramkę mieli Mirosław Tabor i Patryk Kura. Nieskuteczność bochnian mogła zemścić się po kontrach krakowian, ale na posterunku był zawsze bramkarz BSF – Konrad Biernat.

W kolejnym spotkaniu BSF pokonał 3-1 Słomniczankę. Bochnianie szybko uzyskali przewagę i stworzyli sobie wiele podbramkowych sytuacji. Bliski pokonania bramkarza Lex Kancelarii był Arkadiusz Budzyn i Karol Filipek, ale obaj nie zdołali umieścić piłki w siatce z najbliższej odległości. Wynik otworzył na początku drugiej połowy Dawid Grzyb, który wykorzystał podanie Jakuba Berlińskiego. Niestety chwilę później goście wyrównali i szans na pokonanie Słomniczanki trzeba było szukać w kolejnych akcjach. W 18 minucie akcję Budzyn – Filipek zakończył strzałem do siatki Patryk Kura. Przyjezdni mimo, że stworzyli sobie w końcówce meczu kilka dogodnych sytuacji do zdobycia wyrównującego gola, nie zdołali pokonać pewnie interweniującego Biernata. W ostatniej minucie meczu z przedłużonego rzutu karnego bramkę na 3-1 zdobył Dominik Juszczak.

LEX Kancelaria Słomniczanka Słomniki – BSF ABJ Bochnia 1-3 (0-0)
Bramki: Szymon Kwiecień 15′ – Dawid Grzyb 15′, Patryk Kura 18′, Dominik Juszczak 24′

W ostatnim spotkaniu BSF pewnie uporał się z Solnym Miastem. Bochnianie rozpoczęli strzelanie już w pierwszej połowie. W 9 minucie gola strzelił Patryk Kura. Chwilę później bramkę dorzucił Karol Filipek. Po zmianie stron jakiekolwiek nadzieje wieliczan na choćby remis zabił Mirosław Tabor strzelając w przeciągu dwóch minut dwa gole. Ostatni cios zdał Mateusz Matlęga i BSF z pierwszego miejsca w tabeli zapewnił sobie awans (wraz z drugim Solnym Miastem) do łęczyckich finałów Mistrzostw Polski.

BSF ABJ Bochnia – MKF Solne Miasto Wieliczka 5-0 (2-0)
Bramki: Patryk Kura 9, Karol Filipek 10, Mirosław Tabor 13, 14, Mateusz Matlęga 20

BSF wystąpił w składzie:Konrad Biernat – Patryk Kura, Arkadiusz Budzyn, Mateusz Matlęga, Karol Filipek, Dominik Juszczak, Dawid Grzyb, Piotr Kazek, Jakub Berliński, Krzysztof Stós, Marcin Ochlust, Filip Korta, Piotr Filipek, Mirosław Tabor.

1. BSF ABJ Bochnia 3 7 8-1
2. Solne Miasto Wieliczka 3 4 6-8
3. Sobek AZS UEK Kraków 3 3 4-4
4. LEX Kancelaria Słomniczanka Słomniki 3 1 2-7