Reklama

BLF: Za nami 3. kolejka. W hicie I ligi Pershing pokonał BSF Elektrospec U-16

W niedzielne popołudnie rozegrano jak zwykle osiem spotkań. Mimo że tym razem w wielu meczach można było wskazać faworyta, kibice byli świadkami kilku niespodzianek.

Kolejkę rozpoczął mecz Marex – Parkers. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się pierwsza z drużyn, która pokonała doświadczonych przeciwników aż 7:1. Marex udowodnił, że mierzy wysoko i chce w tym sezonie liczyć się w walce o awans.

W kolejnym meczu młoda drużyna LSO nie dała rady zdobyć punktów w starciu z drużyną Centrum Kredytowego. Zgodnie z przewidywaniami bardziej doświadczony zespół kontrolował przebieg wydarzeń i wygrał 4:0.

Kolejne starcie miało należeć do zaciętych, ale Dandav nie dał tym razem żadnych szans drużynie Św. Pawła. Zespół z Grobli od początku zdominował rywala i wykorzystał wszystkie błędy przeciwnika. Drużyna Św. Paweł stworzyła sobie wprawdzie kilka dobrych okazji, ale nie wykorzystała żadnej z nich. Dandav wygrał zasłużenie 5:0.

Na koniec rozegrano najciekawszy mecz pomiędzy ekipami Pershing i BSF Elektrospec U-16, który jednak nieco rozczarował poziomem gry zaprezentowanym przez zespoły. Pershing dominował nad juniorami pod względem siły, ale grał bardzo niedokładnie. Z piłką lepiej radzili sobie juniorzy, jednak nie potrafili pokonać dobrze broniącego Mariusza Steca. W drugiej połowie Pershingom udało się dwukrotnie przełamać obronę przeciwnika i ostatecznie to oni zgarnęli trzy punkty, bo juniorzy trafili do bramki zaledwie raz. Pershing wreszcie wygrał mecz z przeciwnikiem z czołówki, co w poprzednim sezonie nie udawało się tej drużynie praktycznie nigdy.

W Ekstraklasie w trzech przypadkach wygrali zdecydowani faworyci. Transbet pokonał Domek, Lemon F.H.U nie dał szans zespołowi Bosman Sport, a Stalprodukt pewnie ograł AR MOTO.

W najbardziej zaciętym meczu zmierzyły się Widmat i BSF Aquer U-18. Dość słabe pierwsze dwa mecze w wykonaniu juniorów spowodowały, że to raczej Widmat był minimalnym faworytem. Tym razem młoda drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Widmat, podobnie jak przed tygodniem w starciu z Lemonem, nie zdołał wykorzystać swoich szans przy stanie 0:0, a po zmianie stron szybko stracił gola. Tym razem dawni mistrzowie zdołali odpowiedzieć za sprawą Łukasza Fasugi, ale końcówka należała do juniorów. Bramki zdobyte przez Filipa Kortę i Wiktora Nagrodzkiego zapewniły im cenne zwycięstwo.

I liga:
Marex – Parkers 7:1
LSO – Centrum Kredytowe 0:4
Dandav – Św. Paweł 5:0
Pershing – BSF Elektrospec U-16 2:1
pauzował: Sportomaks Team

Ekstraklasa:
Domek – Transbet 2:7
Widmat – BSF Aquer U-18 1:3
Bosman Sport – Lemon F.H.U. 1:7
AR MOTO – Stalprodukt 3:8
pauzowało: Igloo