Medale na XVI Judo Baltic CUP w Gdyni i na Turnieju International Judo League w Krakowie

889 0

Bochnianie wystartowali w bardzo mocno obstawionym XVI Judo Baltic CUP – Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików oraz Juniorek i Juniorów Młodszych. Przez dwa dni zawodnicy bocheńskiego Ośrodka dzielnie walczyli, ostatecznie zdobywając wysokie miejsca na podium.

W pierwszym dniu turnieju na matach spotkali się*młodzicy i młodziczki. Spośród wychowanków MOSiR Bochnia medale zdobyli:

I miejsce Wiktoria Żabczyńska w kat. 63 kg
III miejsce Oliwia Wątorek w kat. 52 kg
III miejsce Damian Pławecki w kat. 60 kg

Trzy wymienione wyżej medale dały nam ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji medalowej na 41 reprezentowanych klubów. Warto przy tym zaznaczyć, że w klasyfikacji medalowej kobiet MOSiR zdobył trzecią
pozycję wśród 24-ech ośrodków.

Listy walk i dokładne wyniki walk młodziczek i młodzików na stronie Polskiego związku Judo (kliknij tutaj)

W pierwszym dniu turnieju startowali również juniorzy i juniorki. Zdobyli srebro i V miejsce.
II miejsce Krzysztof Kozak w kat. 60 kg
V miejsce Wiktoria Pers w kat. 57 kg

Listy walki i wyniki juniorów i juniorek (kliknij tutaj)

W drugim dniu zawodów walczyli juniorzy młodsi i juniorki młodsze.
Bochnianie wywalczyli dwa medale:
I miejsce Julia Gut w kat. 70 kg
II miejsce Mateusz Pławecki w kat. 66 kg

Ponadto Wiktoria Żabczyńska, która jest młodziczką, walcząc w kategorii juniorek młodszych zajęła VII miejsce.

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej klubów w kategorii juniorów i juniorek młodszych dwa zdobyte trofea pozwoliły bocheńskim judokom na zajęcie piątego miejsca na 37 walczących reprezentacji. Natomiast w
klasyfikacji medalowej kobiet wywalczyliśmy aż czwarte miejsce (na 23 kluby).

Listy walk juniorów i juniorek młodszych(kliknij tutaj)

Opiekę trenerską nad zawodnikami MOSiR Bochnia w Turnieju Judo Baltic sprawował Waldemar Kowalski.

Organizatorami zawodów, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Gdyni, byli: UKS OPTY Gdynia, Urząd Miasta Gdynia, Gdynia Sport, Polski związek judo, POZJUDO w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Gdańsk.

Również w sobotę 11 listopada zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja wystartowali w turnieju International Judo League w Krakowie. Zawody zgromadziły ok. 400 judoków z całego kraju, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych U11, U13 i U15.

W grupie najmłodszej (U11) bocheńscy judocy wywalczyli 4 medale. Złoto zdobyli Bianka Horawska i Piotr Tobiasz. Srebro zdobył Szymon Mazurkiewicz, a brązowy medal wywalczył Filip Alfawicki. Piąte miejsca zdobyli Samuel Stawiarz, Norbert Alfawicki, Dominika Miś.

W grupach starszych (U13 i U15) zdobyto 5 medali. Złoto Maja Twardowska, Filip Oleksy i Igor Dziadowiec. Brąz Maciej Kumor i Bartek Król. V miejsce zajęli: Antek Juszczyk, Mikołaj Filipek i Michał Ćwik. W zawodach udział wzięli również Jakub Struzik, Szymon Mierzwiński. Drużynowo bocheński zespół zajął na krakowskich zawodach III miejsce!

Zawody odbyły się w hali TS Wisły Kraków, a organizatorami oprócz gospodarzy były kluby: UKS ASW Jasło, OKAY Opole, UKS Feniks Bytom, Juvenia Wrocław, MUKS Kokoro Łódź, Judo Panda Waraszawa i Conrad Gdańsk.

Źródło: MOSiR Bochnia