Reklama

W niedzielę w Brzesku II Bieg Mikołajkowy

Już po raz drugi zostanie zorganizowany w Brzesku Bieg Mikołajkowy. W niedzielę, w samo południe zawodnicy wystartują na dystansie 5 i 10 km. Celem Biegu, oprócz popularyzowania sportu, jest pomoc instytucjom charytatywnym.

O godzinie 12 wystartują z ulicy Legionów Piłsudskiego w Brzesku uczestnicy II Biegu mikołajkowego. Podobnie jak to miało miejsce w roku poprzednim, rywalizacja odbywać się będzie na dystansie 1, 5 i 10 km. Imprezie towarzyszyć będą biegi Halowe Biegi Dzieci w wieku od 3 do 9 lat, a także Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Sędziów Piłkarskich.

Podobnie jak przed rokiem, warunkiem uczestnictwa w jednym z biegów jest przyniesiony prezent mikołajkowy dla osób potrzebujących. Wartość paczki powinna wynieść 35 złotych. W drugiej edycji biegu wsparcie uzyskają: Dom Dziecka w Jasieniu, Dom Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku, Stowarzyszenie OSTOJA, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzesku oraz osoby potrzebujące wskazane przez wolontariuszy brzeskiego hospicjum.