Mistrzostwa w Futsalu U-20. BSF ABJ Bochnia trzecim zespołem w Polsce!

671 0

Red Dragons Pniewy – BSF Bochnia 0-3 (0-2)
Bramki: Jakub Berliński 8′, Karol Filipek 10′, Sebastian Jacak 22′

Bochnianie ostatni dzień mistrzostw rozpoczęli od ćwierćfinałowego spotkania z Red Dragon Pniewy. Mecz z Czerwonymi Smokami nie był aż tak łatwy jak wskazywałby na to wynik. Oba zespoły stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. Jednak to bochnianie byli bardziej konkretni i po golach: Jakuba Berlińskiego i Karola Filipka prowadzili 2-0 do przerwy. Po zmianie stron udało się podopiecznym Janusza Piątka skutecznie powstrzymać ofensywne próby Wielkopolan, a sami dorzucili jeszcze jedną bramkę Sebastiana Jacaka po przedłużonym rzucie karnym.

BSF Bochnia – AZS UMCS Lublin 0-2 (0-0)
Bramki: Maciej Welman 20′, Sebastian Pyda 21′.

W półfinale na drużynę z Bochni czekali akademicy z Lublina. Oba zespoły stworzyły dobre, zacięte spotkanie, w którym końcowy wynik mógłby korzystny dla obu zespołów. O zwycięstwie AZS zadecydowały kapitalne , nieszablonowe akcje, które zaskoczyły zmęczonych bochnian. Najładniejsza z nich otworzyła wynik. Lob zagrany za linię defensywy bochnian został zakończony kapitalny strzałem z pierwszej piłki w wykonaniu Maciej Welmana. Przegrana z lublinianami spowodowała, że BSF zagrać miał w meczu o brąz z FC Kartuzy.

BSF Bochnia – FC Kartuzy 3-2 (2-2)
Bramki: Mateusz Matlęga 4′, Sebastian Jacak 11′, 19′ – Błażej Wróbel 3′, 4′

Mecz z drużyną z serca Kaszub przyniósł wiele emocji. Spotkanie źle rozpoczęło się dla Małopolan. Już w trzeciej minucie rywale wykorzystali błąd w ustawieniu BSF. Piłkę otrzymał Błażej Wróbel i w sytuacji sam na sam z Jakubem Smoleniem dał swojemu zespołowi prowadzenie. Ten sam zawodnik mógł chwilę później podwyższyć wynik, ale z pojedynku jeden na jeden zwycięsko wyszedł Smoleń. Sytuacja potoczyła się jak w kalejdoskopie, bo wyłapaną piłką Smoleń dalekim podaniem uruchomił Mateusza Matlęgę, który bez przyjęcia uderzył z powietrza obok wychodzącego z bramki golkipera Kartuz i był remis. Remis nie utrzymał się długo. Jeszcze w 4 minucie Pomorzanie przeprowadzili kapitalną akcję na jeden kontakt. Ponownie asystował Szymon Wroński, a piłkę do siatki skierował efektowną podcinką Wróbel. Zawodnicy z Bochni próbowali szybko odpowiedzieć, ale brakowało skuteczności jak chociażby Sebastianowi Jacakowi, Patrykowi Kurze czy też Arkadiuszowi Budzynowi . Co więcej, Maciej Cyperski strzałem głową mógł dać swojemu zespołowi dwubramkową przewagę, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 11 minucie zawodnicy z Kartuz popełnili czwarty faul i BSF otrzymał przedłużony rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się być Sebastian Jacak i mecz ponownie wrócił do punktu wyjścia.

Druga połowa przyniosła szybko Kartuzom okazję na ponowne wyjście na prowadzenie. Już w 16 minucie , czyli czwartej drugiej połowy, przeciwko BSF-owi podyktowany został przedłużony rzut karny. Ponownie przed szansą na bramkę stanął Wróbel, ale pojedynek z nim wygrał Smoleń. Minęło zaledwie kilkanaście sekund, a Karol Filipek sfaulował bramkarza kaszubskiej drużyny – Piotra Kąkola. Tym razem z karnego strzelał Marcin Choszcz, ale i on przegrał pojedynek ze Smoleniem. W 19 minucie skuteczny cios zadali bochnianie. Dwójkowa akcja Jacak – Matlęga – Jacak zakończyła się strzałem z bliska tego ostatniego i wyjściem BSF na prowadzenie. W 21 minucie FC Kartuzy miał trzecią szansę na bramkę z przedłużonego karnego, ale podobnie jak w poprzednich próbach górą był Smoleń. Bramki w tym spotkaniu już nie padły mimo, że kartuzianie wycofali bramkarza i w ostatniej sekundzie meczu byli bliscy pokonania Jakuba Smolenia. BSF zdobył brąz.

W finale Rekord pokonał 3-0 AZS UMCS Lublin i obronił zdobyte przed rokiem mistrzostwo. Sprawdziła się jednocześnie wypowiedź trenera BSF – Janusza Piątka, który powiedział, że zespoły z grupy A, które awansują do fazy pucharowej zdobędą medal.

Skład BSF: Jakub Smoleń, Konrad Biernat – Krzysztof Stós, Piotr Matras, Patryk Kura, Karol Filipek, Sebastian Jacak, Arkadiusz Budzyn, Dominik Juszczak, Mateusz Matlęga, Mirosław Tabor, Piotr Kazek, Jakub Berliński, Dawid Grzyb