BLF: Lemon F.H.U. lepszy od Igloo, Transbet od BSF Aquer U-18

518 0

Zgodnie z przewidywaniami na początek Dandav pewnie ograł LSO. Zaskakuje jednak ilość bramek zdobyta łącznie przez obie drużyny. LSO, które zazwyczaj kończyło wcześniejsze spotkania z jedną bramką na koncie, tym razem trafiło aż cztery razy. Na niewiele się to jednak zdało, bo wicelider goli strzelił aż dwanaście.

Nieco rozczarował mecz pomiędzy drużynami Św. Paweł i BSF Elektrospec U-16, bo te drużyny stoczyły bezpośrednie starcie o czwartą pozycję. Od samego początku lepiej spisywali się juniorzy i zdołali zdominować szybko rywala. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1 dla BSF, dzięki czemu ta drużyna wypracowała sobie sporą przewagę nad drużynami z dołu tabeli.

Znacznie bardziej zacięte było spotkanie Parkers – Sportomaks Team. Niestety tym razem nasza redakcyjna drużyna popełniła wiele kosztownych błędów. Choć po słabym początku zdołała w drugiej połowie wyjść na prowadzenie 3:2, to jednak ostatecznie Parkers mogli cieszyć się ze zwycięstwa 4:3 i awansu na szóstą pozycję. Decydującą bramkę zespół ten zdobył grając w przewadze po czerwonej kartce dla Marcina Kalinowskiego.

W ostatnim meczu I ligi zgodnie z oczekiwaniami Pershing nie dał większych szans ekipie Centrum Kredytowe. Lider tabeli wygrał 7:1, choć aż do końcowych minut pierwszej części utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W Ekstraklasie wszystkie mecze należały do zaciętych. Nieźle tym razem zaprezentowało się ostatnie w tabeli AR MOTO, ale klub i tak nie zdołał zdobyć punktów w starciu z rozpędzonym Widmatem. Faworyt do 37. minuty prowadził jednak zaledwie 1:0 i dopiero w ostatnich minutach zdobył trzy gole. Beniaminek zdołał odpowiedzieć tylko raz.

Nieczęsto się zdarza, aby któraś z drużyn zdołała zachować czyste konto. Ta sztuka udała się tym razem aż trzem zespołom. Najpierw faworyzowany Stalprodukt pewnie ograł Domek 4:0. Potem Lemon F.H.U. okazał się lepszy od Igloo, które pokonał 2:0. „Cytrynki” tym samym przerwały serię trzech porażek.

Na koniec Transbet ograł 3:0 BSF Aquer U-18. Można stwierdzić, że to był typowy mecz lidera. Obie drużyny stworzyły wiele dogodnych okazji, grały ładnie i prowadziły szybką wymianę ciosów, ale skuteczny był jedynie Transbet. Mistrz wygrał po raz kolejny i utrzymał fotel lidera na koniec rundy.