BLF: Początek rundy rewanżowej. Przed nami 10. kolejka

540 0

W I lidze najciekawiej zapowiada się mecz Dandav – Marex. Oba zespoły liczą się w rywalizacji o awans i obecnie dzieli je w tabeli odległość czterech punktów. W 1. kolejce wygrał Marex (5:2), ale na koniec rundy musiał się zadowolić trzecim miejscem, podczas gdy Dandav zajmuje pozycję wicelidera, bo w kolejnych spotkaniach nie poniósł już ani jednej porażki. Wynik meczu będzie bardzo istotny i w praktyce może rozstrzygnąć losy walki o najwyższe lokaty w I lidze.

Wiele emocji powinien dostarczyć mecz Centrum Kredytowe – Sportomaks Team. Nasza redakcyjna drużyna radziła sobie ostatnio ze zmiennym szczęściem i obecnie, podobnie jak rywale, ma w dorobku siedem punktów. Zwycięzca może awansować na szóstą pozycję, natomiast przegrany straci kontakt z drużynami zajmującymi pozycję w środkowej części tabeli, więc stawka meczu jest wysoka.

Lekką zwyżkę formy zanotowali ostatnio Parkers, ale tym razem nie będą faworytem swojego meczu. Klub zagra z dobrze dysponowanym ostatnio BSF Elektrospec U-18 i to juniorzy będą faworytem tego meczu. Nie najlepiej radził sobie za to ostatnio zespół Św. Paweł, ale w starciu z ostatnim w tabeli LSO i tak będzie faworytem.

W Ekstraklasie hitem będzie bez wątpienia mecz Stalprodukt – Widmat. „Hutnicy” zajmują pozycję wicelidera ze stratą jednego punktu do pauzującego lidera – drużyny Transbet, natomiast Widmat jest tuż za podium i ma w dorobku cztery „oczka” mniej. Historia zdecydowanie przemawia na korzyść Widmatu. Ten zespół wygrał aż siedem bezpośrednich starć, podczas gdy Stalprodukt zdołał dokonać tego tylko dwukrotnie. Dwa razy padł też remis.

Wiele emocji spodziewać się można także w meczu AR MOTO – Bosman Sport. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, więc zwycięstwo w tym meczu może okazać się ostatnią deską ratunku dla jednej i zarazem gwoździem do trumny dla drugiej. Z pewnością dla obu ekip będzie to jeden z najważniejszych meczów.

Ciekawy będzie także z pewnością mecz BSF Aquer U-18 – Igloo. „Mroźni” od dawna znajdują się w poważnym kryzysie i coraz trudniej sobie wyobrazić, by mogli powalczyć w tym sezonie o wysokie lokaty, za to juniorzy prezentowali się przez całą rundę całkiem dobrze. W 1. kolejce Igloo wygrało pewnie (4:1), ale od tamtego czasu forma drużyny wyraźnie spadła.

Teoretycznie najmniej wyrównany powinien być mecz Lemon F.H.U. – Domek, ale znając życie i mając w pamięci wiele poprzednich kolejek BLF, to właśnie ten mecz może okazać się jednym z najciekawszych. „Cytrynki” wygrały ostatnio z Igloo (2:0) i przerwały serię trzech porażek. Domek natomiast radzi sobie ogólnie dość słabo, ale drużyna chce obronić się przed spadkiem, więc z pewnością będzie niezwykle zmotywowana.

10. kolejka:
– I liga:
15.00 Centrum Kredytowe – Sportomaks Team
15.45 Parkers – BSF Elektrospec U-16
16.30 Św. Paweł – LSO
17.15 Dandav – Marex
pauza: Pershing

– Ekstraklasa:
18.00 BSF Aquer U-18 – Igloo
18.45 Lemon FHU – Domek
19.30 Stalprodukt – Widmat
20.15 AR MOTO – Bosman Sport
pauza: Transbet

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *