BLF: Przed 13. kolejką. W hicie Widmat podejmie Transbet

559 0

Serię rozpocznie mecz pomiędzy wiceliderem I ligi, zespołem Dandav, a doświadczoną drużyną Parkers. Faworytem będzie klub z Grobli, który ma obecnie cztery punkty więcej oraz jeden mecz rozegrany mniej niż trzeci Marex.
Należy pamiętać jednak, że pierwszy mecz tych drużyn Dandav wygrał skromnie 1:0, więc także i tym razem można liczyć na zacięte spotkanie.

Emocjonująco zapowiada się mecz Marex – Centrum Kredytowe. Pierwsza z drużyn musi wygrać, jeśli chce zachować szanse na awans. Będzie to jednak trudne do osiągnięcia, ponieważ CK radzi sobie ostatnio bardzo dobrze. Pierwszy mecz tych drużyn w obecnym sezonie był niezwykle interesujący i zakończył się remisem 3:3, a wyrównującego gola CK zdobyło grając we czterech, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Marcin Kokoszka.

Na swój poprzedni mecz nie stawiło się LSO (walkower 0:5 z CK). Nawet jeśli młoda drużyna pojawi się tym razem, to będzie miała niewielkie szanse na pokonanie lidera, którym jest od dawna ekipa Pershing. Doświadczony zespół wygrał dziewięć spośród dziesięciu meczów tego sezonu i dziś może praktycznie zapewnić sobie awans.

Ciekawie zapowiada się także mecz BSF Elektrospec U-16 – Sportomaks Team. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się remisem 2:2. Teraz zarówno juniorzy, jak i nasz redakcyjny zespół mają za sobą kilka nieudanych meczów, dlatego będzie to dobra okazja, by przełamać złą passę. Dla ekipy BSF U-16 będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

To będzie bardzo ważna seria dla układu tabeli w Ekstraklasie. Najpierw znajdujące się w fatalnej sytuacji AR MOTO podejmie Lemon F.H.U. Faworytem meczu teoretycznie będą „Cytrynki”, które jednak w ostatnim meczu zawidoły i przegrały aż 1:6 z klubem Bosman Sport.

Wspomniany Bosman zmierzy się z ekipą BSF Aquer U-18. Beniaminek walczy z całych sił o utrzymanie i ostatnio zaczął osiągać lepsze wyniki. Juniorzy także mają jednak wiele atutów, a ponadto wciąż walczą o zajęcie wysokiej pozycji.

Kluczowy dla losów sezonu może okazać się mecz Widmat – Transbet. Trzecia obecnie drużyna ligi wygrała aż siedem ostatnich meczów, ale w starciu z liderem nie będzie faworytem. Transbet jest jedyną drużyną w Ekstraklasie, która jeszcze nie przegrała. Jeśli wygra, to zgromadzi przewagę czterech punktów nad pauzującym Stalproduktem i pięć nad Widmatem, co w praktyce może zakończyć wyścig o mistrzostwo. Jeśli jednak wygra Widmat, to czeka nas niezwykle emocjonująca końcówka sezonu.

Bardzo ważny, ale tym razem w kontekście walki o utrzymanie, będzie mecz Domek – Igloo. Chyba nikt przed startem sezonu się nie spodziewał, że mistrz i wicemistrz poprzednich dwóch sezonów będzie musiał bronić się przed spadkiem. Fakty jednak są takie, że jeśli Igloo przegra, to będzie miało nad ekipą Domek tylko punkt przewagi i gorszy bilans bezpośrednich meczów. To właśnie od spotkania z ekipą Domek (1:2) w 4. kolejce zaczął się kryzys formy „Mroźnych”. Beniaminek także musi walczyć z całych sił, ponieważ obecnie znajduje się w strefie spadkowej i traci trzy punkty do zespołu Bosman Sport. Tym razem również powinno być bardzo ciekawie.

13. kolejka:
– I liga:
14.00 Dandav – Parkers
14.45 Marex – Centrum Kredytowe
15.30 LSO – Pershing
16.15 BSF Elektrospec U-16 – Sportomaks Team
pauza: Św. Paweł
– Ekstraklasa:
17.00 AR MOTO – Lemon F.H.U.
17.45 BSF Aquer U-18 – Bosman Sport
18.30 Widmat – Transbet
19.15 Domek – Igloo
pauza: Stalprodukt

Więcej statystyk na: bsfbochnia.pl

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *