Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu: Zwycięski remis. BSF ABJ Bochnia awansował do ćwierćfinału

543 0

BSF ABJ Bochnia – GKS Futsal Tychy 2-2 (2-1)

Mateusz Matlęga 9, Piotr Kazek 10 – Paweł Lisiński 5, Konrad Jakubczyk 19

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Konrad Biernat – Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Sebastian Grubalski, Piotr Matras, Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Arkadiusz Goryczka, Dawid Lizak, Mirosław Tabor, Paweł Matras, Filip Korta, Jakub Machaj.
GKS Futsal Tychy: Jakub Bronkowski, Rafał Szafrański – Jakub Raszkowski, Paweł Lisiński, Filip Biernat, Piotr Pytel, Dawid Kasprzyk, Wojciech Pośpiech, Konrad Jakubczyk, Maciej Pyka.

Początek spotkania dla bocheńskiej drużyny nie był zbyt udany. W 5. minucie błąd popełnił Arkadiusz Goryczka, co wykorzystał go Paweł Lisiński, który nie miał problemu ze zdobyciem bramki. BSF zdołał jednak wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. W 9. minucie piłkę na środku boiska przejął Grubalski i podał ją do Piotra Matrasa, który z kolei wystawił Mateuszowi Matlędze, a ten doprowadził do wyrównania.

Bochnianie poszli za ciosem i chwilę później objęli prowadzenie. Dominik Juszczak zagrał lobem do Piotra Kazka, a ten strzelił nie do obrony. BSF utrzymał prowadzenie do końca pierwszej części.

Po zmianie stron tyszanie starali się odrobić stratę, ale długo nie potrafili stworzyć zagrożenia. W 19. minucie Konrad Jakubczyk zdołał jednak uciec obrońcom i zdobył gola na 2:2. Ostatnie trzy minuty meczu GKS próbował gry z wycofanym bramkarzem, jednak więcej bramek już nie padło i do 1/4 awansował BSF. Bochnianie o awans do strefy medalowej zagrają w niedzielę o 10.00 z Jantarem Ustka, który z dorobkiem 7 punktów wygrał rywalizację w grupie B.

Źródło: bsfbochnia.pl, własne