Koszykówka: Bochnianki pokonały Wisłę Kraków!

511 0

Od pierwszych minut bochnianki narzuciły swoje tempo gry i z łatwością wygrały pierwszą kwartę 21 – 2. Pozostała część meczu wyglądała bardzo podobnie. Wzorowa obrona całej drużyny uniemożliwiała rywalkom wypracowanie dogodnych pozycji rzutowych, natomiast dzięki szybkim atakom i grze 1:1 dziewczęta z MOSiR-u sukcesywnie powiększały swoją przewagę.

Bardzo cieszy mnie postawa w obronie – mówi trener Rafał Sroka – która była „czysta” bez głupich fauli, oraz postęp, który poczyniły dziewczęta, ponieważ na turnieju w czerwcu z tą samą drużyną wygraliśmy tylko siedmioma punktami.

MOSiR Bochnia – Wisła Kraków 63 – 27 (21:2, 8: 14, 10:6, 24: 5)

MOSiR: Mazur 14, Dziadoń 14, Rak 13, Rudnik 10, Puławska 4, Poradowska 4, Świercz 2, Cebula 2, ponadto wystąpiły: Buczek, Hudek, Ochel, Blum.

Zespół M Z P Pkt Zd-St
1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni 2 2 0 4 172-57
2. TS Wisła Kraków 1 0 1 1 27-63
3. UKS BASKET Dąbrówka 1 0 1 1 30-109

Ponadto w tej kategorii wiekowej rywalizują Żak Nowy Sącz i Korona Kraków.

Już w najbliższą sobotę niepokonane bochnianki rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem zmierzą się na własnym parkiecie z drużyną UKS „Żak” Nowy Sącz.

Kadetki B (rocznik 1998 i młodsze)

W tym tygodniu rywalizowały również kadetki MOSiR-u. Niestety zawodniczki tej drużyny uległy na własnym parkiecie Pałacu Młodzieży Tarnów 79:106.

MOSiR Bochnia – PM Tarnów 79 : 106 ((18:28, 17:24, 22:28, 22:26)

MOSiR Bochnia po sześciu kolejkach w tej kategorii wiekowej zajmuje w tabeli 5 miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem. PM Tarnów jest liderem mając w dorobku komplet zwycięstw.

Źródło: mosir.bochnia.pl, kozkosz.pl