Bocheńscy judocy na Turnieju Judo w Salzburgu i w Rimavskiej Sobocie

704 0

W dniach 17 – 19. 05 2013r.ośmioro zawodników sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wspólnie z trenerem Sebastianem Serwińskim oraz wspieranych przez grupę rodziców wystartowało w 19 Międzynarodowym Turnieju Judo w Salzburgu. Zawody zgromadziły ponad 500 zawodników m. in. z Niemiec, Rumuni, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Austrii, Serbii, Włoch. Walki były prowadzone na 5 matach, w czterech kategoriach wiekowych.

Zawodnicy z Bochni spisali się znakomicie zdobywając 7 medali i jedno 5 miejsce.W kategorii U-11 złote medale wywalczyli:Oliwia Wątorek w kat. 44kg, Wiktoria Żabczyńska w kat. 40kg i Damian Pławecki w kat. 36kg, a cała trójka wygrała wszystkie walki przed czasem.

Na drugim miejscu zawody ukończył Rafał Gibała, który pechowo został pokonany w walce finałowej przez zawodnika z Austrii.

W najstarszej kategorii wiekowej U-15 wystartowało czterech zawodników z naszego klubu, w tym dwóch Mistrzów Polski Młodzików Krzysztof Kozak w kat. 55kg i Dawid Zajączkowski w kat. 73kg, którzy stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Srebrny medal wywalczył Konrad Stanuszek, który w finale w zaciętym pojedynku uległ Krzyśkowi Kozakowi.

Na piątym miejscu turniej ukończył Jakub Nosalski, który startował po raz pierwszy w kat. 60kg i stoczył cztery ciężkie pojedynki. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Wyniki cieszą tym bardziej, gdyż poziom walk był naprawdę wysoki i każda walka kosztowała dużo wysiłku wszystkich zawodników. Dodatkowo każdy medalista otrzymał pamiątkowy puchar.

Po tak udanym starcie w turnieju, na drugi dzień wszyscy udali się do „HANGARU 7” Red Bula, gdzie była okazja przyjrzenia się z bliska bolidom Formuły 1, samochodom rajdowym, helikopterom i samolotom odrzutowym uczestniczących w podniebnych wyścigach. Zwiedzanie sprawiło wielką frajdę zwłaszcza dzieciom, które miały okazję sprawdzenia się na symulatorze jazdy po torze rajdowym. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Mirabel Plac i ogrodach w samym centrum Salzburga, które cieszą się ogromną popularnością w Austrii, oraz zwiedzenie starówki, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

W tym samym czasie (tj.w dniach 17 – 19. 05. 2013r) grupa 16 bocheńskich judoków brała udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Rimavskiej Sobocie (Słowacja) – XXXVII Medzinárodná veľká cena mesta Rimavská Sobota v džude-

W zawodach wzięło udział około 430 zawodników z 11 krajów: Ukrainy, Czech, Słowacji, Włoch, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rumunii, Austrii, Węgier i Polski.

Wychowankowie MOSiR-u, wspierani przez dyr. MOSiR Sabinę Bajdę, wywalczyli 10 medali(3 srebrne i 7 brązowych) co jest dużym osiągnięciem. Zawody te stoją bowiem na wysokim poziomie a udział w nich biorą najlepsi zawodnicy poszczególnych klubów.

Dużym plusem takich wyjazdów – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda – jest możliwość konfrontacji naszych podopiecznych z coraz to nowymi przeciwnikami (przeciwnikami różnych narodowości), co skutkuje nie tylko samym rozwojem sportowym ale i również nawiązywaniu nowych znajomości.