Maciej Tworzydło zwycięzcą Pucharu Europy w Bratysławie!

517 0

Do turnieju tego przystąpiło 154 zawodników i 66 zawodniczek, w sumie z 20 krajów.
Bezkonkurencyjny w kategorii do 90kg był Maciej Tworzydło- wychowanek bocheńskiej sekcji judo.

W drodze do finału Tworzydło wygrał przez waza-ari z Maxem Kafką ze Stanów Zjednoczonych, pokonał Belga Thorgala Ausperta przez waza-ari, Brytyjczyka Theo Spalding-Mcintosh przez ippon, a w półfinale również przed czasem uporał się z Czechem Markiem Lojkaskiem. W finale nasz reprezentant pokonał przez waza-ari Słowaka Arpada Szakacsa.

Maciej Tworzydło, to wychowanek bocheńskiego MOSiR-u, wielokrotny medalista , mistrz Polski w barwach MOSiR-u Bochnia. Od trzech lat, w związku z miejscem studiów, reprezentuje AZS Opole.

Maciej do chwili obecnej utrzymuje stały kontakt z bocheńską sekcją judo, a odwiedzając rodzinne strony bierze udział w treningach.