Futsal Bochnia. Mistrz i beniaminek na czele I ligi

457 0

W drugiej lidze na czele nowo powstały Maxim oraz Elektrospec. Drudzy rozbili bardzo osłabioną kadrowo Zetkę (choć pierwsze minuty meczu nie zapowiadały pogromu), której aż 5 goli strzelił Konrad Kurzywilk (już 10 bramek w sezonie), a cztery Michał Błąkała. Pierwsi pewnie pokonali Bestconnect (hat – trick Mateusza Tworzydło).

Pewne i wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Gawlika i BSF U-18. Wiśniczanie, którzy przed tygodniem razem z Zetką zostali ukarani obustronnym walkowerem za brak badań lekarskich, wypunktowali ambitny Versus. Cztery gole padły po strzałach Tomasza Wojewody. Ciekawi nas jak Gawlik poradzi sobie w przyszłym tygodniu z Maksimem, który to pojedynek zapowiada się na hit kolejki.

Młodzieżówka BSF nie pozostawiła złudzeń Regisowi, który do przerwy przegrywając tylko 0-1 mógł mieć nadzieję na korzystny końcowy rezultat. Trzy gole strzelił Daniel Bukowiec.

Najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli Arcom i Opętani.Wygrali ci pierwsi dzięki udanej pierwszej połowie. Emocje zaczęły się w 32 minucie, kiedy to Dawid Frączek strzelił kontaktowego gola.

W I lidze , o czym już wspominaliśmy, na uwagę zasługuje wygrana Widmatu ze Stalproduktem. Gole dla mistrzów strzelili: Jakub Buczek oraz Krzysztof Mazur. Wynik rozstrzygnął się po upływie 30 minut, kiedy to Widmat w krótkim odstępie czasu zadał dwa celne ciosy.

Liderem jest Widmat, ale tyle samo punktów ma Aquer. Beniaminek wzmocnił się przed nowym sezonem i to właśnie nowi zawodnicy Jakub Dobranowski i Krzystzof Styrna dali kolejne ligowe trzy punkty.

Bez porażki jest także NPDL. Osiedlowcy zremisowali po zaciętym boju z J&A Hydraulik i mają już cztery punkty na swoim koncie. Dla Hydraulików z kolei to pierwszy ligowy punkt, po porażce z Bochenskie.com.pl w pierwszej serii.

Najwięcej bramek w I lidze padło w meczu BosmanSklep.pl z Husarią Łapczyca. Na 13 strzelonych bramek aż osiem padło łupem zawodników skrzydlatych jeźdźców. Aż sześć z nich strzelił Adam Dunaj, który wyszedł z 7 trafieniami na prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Wyniki 2. kolejki II ligi:

FHU Gawlik 7:3 (3:1) Versus
Bramki:
Daniel Mytych 9′, 27′, Tomasz Wojewoda 11′, 15′, 26′ 40′, Marek Migdał 24′ – Wojciech Czajer 20′, Wojciech Witkowski 37′, Daniel Kasprzyk 39′.
ŻK: Kokoszka

Elektrospec 14:2 (6:1) Zetka
Bramki:
Konrad Kurzywilk 6′, 19′, 28′, 30′, 32′, Jakub Salisz 7′, 16′, Konrad Krzyżanowski 10′,
Michał Błąkała 20′, 25′, 28′, 29′, Mateusz Krokosz 24′, 37′ – Łukasz Karteczka 20′, Bartosz Misiek 27′.

Bestconnect 1:4 (0:2) Maxim
Bramki:
Marcin Kita 34′ – Sławomir Osika 7′, Mateusz Tworzydło 12′, 26′, 35′.

BSF U-18 7:0 (1:0) Regis
Bramki:
Bukowiec Daniel 13′, 30′, 39′, Miszczuk Bartłomiej 28′, Górszczyk Patryk 32′, Pilch Dawid 38′, 40′.

Arcom 6:4 (4:1) Opętani
Bramki:
Marcin Surma 1′, Łukasz Mazankiewicz 5′, 9′, Bartosz Ważydrąg14′, Tomasz Kubik 33′, 39′ – Przemysław Młynarz19′, Łukasz Furtak 21′, Dawid Pączek 32′, Piotr Kostuch 39′.

Bramki:
Radosław Lewicki 12′, Krystian Lewicki 40′, Piotr Chruściel 27′ – Maciej Paruch10′, Paweł Kępa 21′.

BosmanSklep.pl 5:8 (3:5) KS Husaria Łapczyca
Bramki: Dariusz Sobczyk 11′, Maciej Kaczmarczyk 19′, 20′, Tomasz Gałka 25′, Krystian Hebda 33′ – Adam Dunaj 5′, 16′, 17′, 17′, 29′, 30′, Gracjan Ligas 9′, Rafał Natanek 40′.

ŻK: Tomasz Gałka