Trzy medale na Międzynarodowym Turnieju Judo „KOROSKA OPEN” w Słowenii!

484 0

Jest to jeden z najsilniejszych turniejów dzieci organizowany w Europie. Świadczyć o tym może liczba ok. 800 zawodników i zawodniczek, walczących przez dwa dni na 6 matach. W tym roku młodzi judocy zjechali się m. in. z Austrii, Rosji, Estonii, Holandii, Ukrainy, Niemiec, Chorwacji, Węgier, Serbii, Włoch, Mołdawii, Litwy, Azerbejdżanu, Czeczenii, Białorusi, Słowenii i Polski.

Nasz klub już od 5 lat startuje w tych zawodach. Poziom z każdym rokiem jest wyższy, a tym samym zawodnikom jest trudniej zdobywać wysokie lokaty. W tym roku bochnianie spisali się znakomicie, zdobywając trzy medale (najwięcej w historii startów).

W kategorii wiekowej U-12 zloty medal wywalczyła Oliwia Watorek w kat. 46kg., która stoczyła dwa pojedynki zakończone przed czasem. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła Wiktoria Ząbczyńska w kat. 41kg. Wiktoria stoczyła 4 walki. W pierwszych dwóch walkach musiała uznać wyższość przeciwniczek, ale kolejne dwie już pewnie wygrała przed czasem, plasując się na najniższym stopniu podium.

W grupie chłopców wystartował Rafał Gibała w kat. 41kg. i Damian Pławecki w kat. 36kg. Rafał stoczył cztery walki. Dwie pierwsze pewnie wygrał, a w dwóch kolejnych doznał porażek, co ostatecznie uplasowało go na 9 miejscu. Z kolei Damian stoczył jeden przegrany pojedynek i odpadł z dalszej rywalizacji.

W kategorii wiekowej U-14 nasz klub reprezentował Karol Kowalski w kat. 38kg., który stoczył cztery zacięte pojedynki. Pierwsze trzy walki były bardzo wyrównane (pierwsza zakończyła się w dogrywce) i zakończyły się zwycięstwami bochnianina. Dopiero w walce finałowej Karol zaznał goryczy porażki i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.