Piłka ręczna. Bochnianie „zaczarują” Wandę?

438 0

36:24 – tak wyglądał rezultat meczu MOSiR Bochnia – KS Wanda Kraków, który rozegrany został w ramach pierwszej rundy tego sezonu. – Na początku meczu krakowianie mocno walczyli, tak samo było zresztą i po przerwie. Byliśmy jednak przygotowani na kilka wariantów ich obrony i myślę, że dzięki temu udało nam się w miarę spokojnie wywalczyć te dwa punkty – mówił po tamtym spotkaniu Marcin Janas. Czy tym razem punkty zostaną wywalczone przez bochnian również w miarę spokojnie?

Ostatnie mecze pokazały, że podopieczni Ryszarda Tabora – mimo niedociągnieć – potrafią wygrywać. Przykładem może być nawet spotkanie z AZS-em Politechniką Świętokrzyską, w którym ekipa z Solnego Grodu wysoko wygrała (32:22), ale błędów się nie ustrzegła. – W drugiej połowie było za dużo było błędów własnych, gra była za bardzo zindywidualizowana – mówił po meczu z kielczanami trener MOSiR-u. – Nie możemy sobie pozowalać na granie takie troszkę lekceważące, niefrasobliwe – podkreślał. I rzeczywiście, jakiekolwiek niedociągnięcia w grze bochnian na parkiecie w Krakowie mogą okazać się brzemienne w skutkach. Jak pokazały bowiem wcześniejsze spotkania rozgrywane w hali przy ulicy Ptaszyckiego 4, Wanda we własnym obiekcie potrafi nieźle „zaszaleć” i to nie tylko w ofensywie…

Bochnianie na pewno nie zlekceważą ekipy, która aktualnie plasuje się na siódmym miejscu drugoligowej tabeli, ale też muszą zdawać sobie sprawę z tego, że w tym spotkaniu to oni wystąpią w roli faworyta. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, ale zespół z Miasta Soli z całą pewnością zrobi wszystko by „zaczarować” Wandę i z jej hali wywieźć dwa oczka…