Młodzieżowe MIstrzostwa Polski w Futsalu U-18 . BSF już w ćwierćfinale, Solne Miasto – prawie

600 0

Bochnianie występują w grupie B. Jak na razie mają 3 punkty, o dwa więcej od Gwiazdy i Unisław Team. W związku z tym, ze z grupy wychodzą do ćwierćfinałów dwa zespoły, wiadomo już, że ekipa z województwa kujawsko – pomorskiego nie wyprzedzi BSF-u. Mecz z zespołem z Unisławia nie należał do najłatwiejszych. Zanim Łukasz Furtak strzelił na 1-0, rywale obili słupek bramki strzeżonej przez Krystiana Jaszczyńskiego. Jeszcze przed przerwą nowy nabytek BKS Bochnia mógł strzelić drugiego gola, ale przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Po zmianie stron (tempo gry: 2×12 minut) szybko bramkę zdobyli unisławianie za sprawą Kurzwilka. Po dłuższym okresie walki w środku boiska, w końcu bochnianie przeprowadzili szybki kontratak, po którym Łukasz Furtak strzelił po raz drugi do siatki rywali. Zaledwie minutę później, gola na 3-1 strzelił Krzysztof Styrna. Napastnik BKS strzelił z dystansu do pustej bramki, z której chwilę wcześniej unisławianie wycofali bramkarza. Trzydzieści sekund po bramce Styrny gola kontaktowego strzelili rywale z Pomorza Gdańskiego. Do końca meczu jeszcze dwukrotnie Team stworzył sobie groźne sytuacje, jednak nie zdołał pokonać Krystiana Jaszczyńskiego.

Bochnianie zagrali w składzie: Krystian Jaszczyński – Daniel Bukowiec, Łukasz Furtak, Dawid Grzyb, Hubert Grodowski, Michał Kaczmarczyk, Mateusz Klima, Konrad Kurzywilk, Kamil Patyk, Dawid Pilch, Radosław Radecki, Krzysztof Styrna, Jędrzej Wiktorowicz.

W drugim meczu tej grupy Unisław Team zremisował 1-1 z Gwiazdą Ruda Śląska. BSF awansował do ćwierćfinału. Na razie nie wiadomo jeszcze z którego miejsca. Nie zmienia to faktu, że zmierzy się z przedstawicielem grupy A, a więc: UKS CityZen Poznań, Wisłą Krakbet Kraków lub Rekordem Bielsko Biała.

3. Unisław Team 2 1 3-4

Bardzo dobrze radzi sobie także Solne Miasto Wieliczka, które pokonało w meczu grupy D aż 6-0 GSF Gliwice. Bramki dla wieliczan strzelili: Andrzej Musiał 6′, Kamil Czajkowski 12′, Kamil Gawlik 15′, Łukasz Górski 20′ i Kacper Kyrcz, 22′ i 23′. Tym samym ekipa z Wieliczki jest na prostej drodze do awansu do ćwierćfinału. Wieliczanie zagrają w ostatnim meczu fazy grypowej (o 11.30) z Red Dragons Pniewy. Wcześniej Wielkopolanie ulegli 0-2 GSF Gliwice. W ćwierćfinale na Solne Miasto czeka jedna z dwóch drużyn: gospodarz imprezy Junior Hurtap Łęczyca lub Góral Tryńcza.

Wieliczanie zagrali w składzie: Kamil Kłosowski – Jakub Bereja, Kamil Czajkowski, Kamil Dziwiszewski, Dominik Filipowski, Kamil Gawlik, Łukasz Górski, Krystian Grochalski, Kamil Kłoda, Kacper Kyrcz, Piotr Leśniak, Andrzej Musiał, Wojciech Przybył, Robert Ślęczka.