BLF. Tłok w ekstraklasie

521 0

Pierwszym niedzielnym meczem było spotkanie Strzelca Okulice z Bagry Kraków. Był to ważny pojedynek w kontekście walki o pierwszą szóstkę na koniec pierwszej rundy rozgrywek. Bagry, mimo że zagrali bez swojego najlepszego strzelca Filipa Gałązki od początku narzucili swoje warunki gry. Strzelec przez pół godziny starał się toczyć wyrównaną walkę ale ostatnie 10 minut należało do Krakowian, którzy wygrali ten mecz 5-3.

Kolejne spotkanie to pojedynek niekwestionowanego lidera Kreatywnego Punktu z bardzo dobrze radzącymi sobie Parkersami. Mecz ten był wyrównany jedynie przez pierwszą minutę kiedy to na gola Damiana Zegiela z 23 sekundy w 40 sekundzie odpowiedział Zbigniew Romański. Później grali już tylko „kreatywni” gromiąc Parkersów aż 8-2 i wygrywając swój 20 z rzędu mecz w rozgrywkach BLF.

Jako trzeci na boisko wybiegli zawodnicy Regisu i Aces of Blaze. Szybko na prowadzenie w tym meczu wyszły „asy” a do przerwy prowadziły 2-0. Od początku drugiej połowy Regis mocno naciskał. Gościom sił na obronę starczyło jedynie na pół godziny kiedy to w ciągu jednej minuty gospodarze doprowadzili do remisu, żeby za 5 minut dobić rywala i wygrać drugi mecz z rzędu. Dzięki tym dwóm zwycięstwom z rzędu Regis awansował z 12 aż na 8 miejsce.

Dwa ostatnie mecze I ligi miały być tylko formalnością. I tak było w przypadku pojedynku Paweł Bochnia – Elektrospec. „Elektryczni” dosyć łatwo ograli swoich rywali 5-1. W drugim meczu, w którym ostatni Versus podejmował Pershing Safe System, gra miała wyglądać podobnie. Ale nie wyglądała. Pershingi grały ospale i bez pomysłu a Versus bardzo skutecznie się bronił. Gdyby nie strzał życia Marcina Chudego w 29 minucie to mecz pewnie skończyłby się wynikiem bezbramkowym i dużą niespodzianką.

Ale co się odwlecze to nie uciecze. Na niespodziankę przyszło nam poczekać zaledwie 40 minut. W pierwszym Ekstraklasowym meczu spotkały się drużyny Opętanych i Aqueru. Zdecydowany faworyt, jakim w tym spotkaniu był Aquer, grał podobnie jak Pershing mecz wcześniej. Powoli, bez pomysłu sprawiając wrażenie, jakby był przekonany, że ten mecz sam się wygra. Opętani natomiast wyszli na boisko z wielką wolą wygranej, grali ostro walcząc o każdy metr boiska i nie odpuszczając żadnej piłki. I tą właśnie walecznością wygrali ten mecz 2-0 po dwóch trafieniach Tomasza Cieśli.

W drugim spotkaniu czerwona latarnia ligi – KS Husaria Łapczyca, podejmowała Igloo. Choć z meczu na mecz wyniki Husarii są coraz lepsze to jeszcze nie wystarcza to do odnoszenia zwycięstw. Igloo nie musiało się bardzo męczyć, że to spotkanie wygrać i mimo że początek meczu był w miarę wyrównany to zakończył się tak, jak można było się tego spodziewać.

Trzecim meczem był hit niedzielnej kolejki. NPDL zagrało z Widmatem. Można się było spodziewać, że „osiedlowcy” postawią liderowi twarde warunki ale chyba nikt się nie spodziewał, że po 3 minutach i dwóch szybkich kontrach będą prowadzić 2-0. Widmat po nokdaunie chwilę dochodził do siebie by w 10 minucie strzelić kontaktowego gola. Ale NPDL wciąż grało swoje i po kolejnych 3 minutach znowu podwyższyło prowadzenie. 5 minut po przerwie mistrz znowu złapał kontakt i rozpoczął szturm na bramkę przeciwnika. Osiedle szczęśliwie się broniło a w 35 minucie kolejny raz zwiększyło dystans do dwóch bramek. Ta bramka zbyt rozluźniła już pewnych siebie zawodników NPDL co skrzętnie wykorzystał Widmat strzelając dwa gole w minutę i doprowadzając do remisu 4-4. Mimo, że obie drużyny miały jeszcze okazję do zdobycia bramek (m.in. rzut karny przedłużony dla Widmatu) to więcej ich już w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. Lider zaliczył pierwsze potknięcie w sezonie.
Kolejne spotkanie to pojedynek Stalproduktu z Arcomem. Emocji po tym meczu nie można się było spodziewać. „Hutnicy” szybko rozstrzygnęli sprawę wyniku prowadząc do przerwy 5-1 i w drugiej połowie już kompletnie nic się nie działo. Jedynym plusem dla Arcomu w tym meczu była bardzo ładna bramka Łukasza Mazankiewicza.

Na koniec kolejki Bochenskie.com.pl grało z BosmanSklep.pl. „Mleczarze” wygrywając ten mecz mogli dojść Widmat, który zgubił punkty z NPDL. I swojej szansy nie zamierzali zaprzepaścić. Sprawę załatwili w 5 minut strzelając dwa gole i kontrolując przebieg spotkania. Ostatecznie wygrali aż 6-2 i do lidera tracą już tylko jeden punkt.