Piłka ręczna. Mecz na szczycie nie dla MOSiR-u

MOSiR – Grunwald 33-34 (16-15)
MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut – Zubik Mateusz, 9 Pach Filip 6, Król Kacper 6, Najuch Adrian 5, Janas Marcin 4, Spieszny Jakub 2, Imiołek Maciej 1, Kozioł Tymoteusz, Jakub Piątkowski, Serwatka Krzysztof, Tacik Damian
Grunwald: Wolniaczyk Jarosław, Borecki Łukasz -Migała Marceli 9, Klementowicz Wojciech 6, Płonka Krzysztof 6, Gansiniec 4, Wodarski Łukasz 4, Kmieć Szymon 3, Stogowski Mirosław 2, Wicik Tomasz 1, Kurzawa Robert.
Kary: 6 min – 4 min.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla miejscowych. Od trzeciej do dwudziestej trzeciej minuty bochnianie w zasadzie cały czas utrzymywali przewagę kilku bramek. W 24 minucie prowadzili 16-13. Jednak jeszcze przed przerwą Grunwald zmniejszył prowadzenie podopiecznych Ryszarda Tabora do jednej bramki. W najlepszym okresie gry bochnianie mieli sporo swobody w rozegraniu akcji, a i gra obronna prezentowała się co najmniej przyzwoicie, chociaż przyznać trzeba, że bohaterem pierwszych 30 minut był Tomasz Węgrzyn, który bronił z dużym wyczuciem.

Pierwsze przesłanki o problemie zaczęły się, kiedy w bramce gości stanął Łukasz Borecki. Początkowo bramkarz gości sprawiał zawodnikom MOSiR-u sporo problemy. Kiedy wyskakuje się do rzutu i widzi przed sobą takiego olbrzyma, to naprawdę ciężko. Z czasem trener przekazał nam informacje gdzie mamy rzucać i bramki zaczęły padać – mówił po meczu Mateusz Zubik.

Druga połowa rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia bochnian i utrzymywaniem następnie jednobramkowego prowadzenia 38 minuty. Wówczas goście zrównali się bramkowo z gospodarzami i zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Zawodnicy trenera Macieja Zarzyckiego zagrali w drugiej połowie lepiej taktycznie – wyłączyli z gry rozgrywających MOSiR-u, przez co zespół gospodarzy miał większe problemy z przedostawaniem się pod bramkę rywala niż w pierwszej połowie. Mimo to jednak gospodarze po przerwie rzucili aż 17 bramek, w czym duża zasługa indywidualnych akcji Zubika i Filipa Pacha. Mimo to jednak bochnianie ulegli rywalom. Podopieczni Ryszarda Tabora zanotowali zdecydowanie więcej strat w ataku pozycyjnym, które skutkowały szybkimi kontratakami dla gości, które zazwyczaj kończyły się utratą bramki, co więcej nie MOSiR nie miał już w drugich 30 minutach tyle atutów pomiędzy słupkami co w pierwszej połowie.

Największy problem był jednak w obronie, w której różne warianty jej ustawienia nie przyniosły w dłuższym wymiarze czasowym pożądanego efektu. Goście zadawali ciosy z dystansu, w których celował Marceli Migała – zawodnik z ekstraklasowym doświadczeniem. Z kolei pewnym egzekutorem rzutów karnych był Krzysztof Płonka – 53-letni szczypiornista z Rudy Śląskiej. Potrafili także rozprowadzić defensywę gospodarzy w sposób umożliwiający oddanie rzutu z dogodnej pozycji bez presji rywala.

Trwała wymiana ciosów, a przegrywający już trzema bramkami MOSiR zaczął odrabiać straty. W 50 minucie bochnianie doprowadzili do remisu, który to stan rywalizacji widniał na tablicy wyników jeszcze w 56 minucie. W samej końcówce meczu znać dały o sobie nie tylko zmęczenie, ale przede wszystkim doświadczenie śląskich rywali.

W efekcie MOSiR przegrał 33-34 i stracił pozycję lidera.