Siatkówka. Bochnianie wykonali zadanie. Sędziszów zdobyty

590 0

UKS Tęcza Sędziszów Mał. – Contimax MOSiR Bochnia 0-3 (19-25, 17-25, 18-25)
Contimax: Dawid Konieczny, Mateusz Jarzyna, Konrad Stajer, Jakub Zmarz, Paweł Samborski, Roman Kącki, Bartosz Luks (libero) oraz: Szymon Ściślak, Jakub Habel, Wiktor Wysocki.

Bochnianie udali się do Sędziszowa na pojedynek z Tęczą, która od siedmiu meczów nie potrafi wygrać ligowego spotkania. Co ważne fatalna seria gospodarzy rozpoczęła się właśnie od październikowego meczu z Contimaksem. Sędziszowianie mieli nadzieję, że pokonanie zespołu z Bochni zamknie klamrą nie najlepszy okres w drugoligowych zmaganiach Tęczy. Rzeczywistość okazała się jednak dla miejscowych brutalna. Bochnianie pokonali rywala 3-0 nie tracąc w żadnej z partii więcej niż 20 punktów. To było pewne zwycięstwo z naszej strony – relacjonował trener Contimax MOSiR Bochnia – Robert Banaszak. Zwłaszcza pierwsze dwie partie toczyły się pod naszą kontrolą. Trzeci set był bardzo ciekawy. Do stanu 18-18 byliśmy świadkami bardzo wyrównanej walki. Później zdobyliśmy siedem punktów z rzędu i zakończyliśmy tym samym mecz. Ten mecz pokazał, że zmiennicy dają wiele tej drużynie. W trzecim secie Dawid Konieczny zaciął się trochę w ataku i wszedł za niego Szymon Ściślak i można powiedzieć, że sam rozstrzygnął końcówkę tego seta. .

Drużyna z Bochni zdobyła w Sędziszowie komplet punktów i utrzymała pozycję wicelidera tabeli. Rywale ekipy z Solnego Miasta również wygrali swoje pojedynki za wyjątkiem Karpat krosno, które niespodziewanie przegrały w Świdniku 3-2. Jakie plany na rundę rewanżową ma zespół z Bochni? Nie mamy nawet na co patrzeć na pierwsze miejsce. Gramy o to, aby utrzymać się na drugim miejscu i z tak dobrej pozycji wystartować do play-offów. Gdy zakończy się runda zasadnicza będziemy zastanawiać się co dalej – powiedział szkoleniowiec MOSiR-u.