Mistrzostwa w Futsalu U-20. W ćwierćfinale: BSF – Gwiazda Ruda Śl., Solne Miasto – Unisław Team

508 0

Rekord Bielsko – Biała – BSF Bochnia 4-1 (1-1)
Bramki: Igor Borowicz 2, Tomasz Gąsior, Szymon Szymański – Piotr Kazek
BSF: Konrad Biernat, Karol Jurkiewicz – Daniel Barbus, Sebastian Jacak, Daniel Bukowiec, Dawid Grzyb, Arkadiusz Budzyn, Sebastian Grubalski, Piotr Kazek, Dominik Juszczak, Patryk Kura, Marcin Ochlust.

Rok temu Rekord pokonał BSF w meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski dwudziestolatków. Los sprawił, że oba zespoły spotkały się w bieżącej edycji krajowego czempionat już w fazie grupowej. Mecz wygrali bielszczanie 4-1 (1-1), będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym. Nie zmienia to jednak w żaden sposób kontrowersji, która wydaje się miała istotny wpływ na wynik rywalizacji. Oto na minutę przed końcem pierwszej połowy sędzia odgwizdał czwarty faul bochnian dyktując przeciwko nim rzut karny przedłużony, który na bramkę zamienił Szymon Szymański. O tym, że był tam faul musiał wiedzieć tylko i wyłącznie arbiter. Zapis wideo wydaje się wskazywać co innego. To jednak tylko nasza opinia (no nie tylko nasza), a przecież – z drugiej strony – nie po to sędziowie jadą na Mistrzostwa , aby się mylić w tak prostej sytuacji, prawda?

BSF bardzo dobrze rozpoczął mecz z Rekordem. Nie tylko wyszedł na prowadzenie, ale posiadał inicjatywę. Szkoda, że nie zespół Rafała Czai nie zdołał wykorzystać jeszcze choćby jednej z sytuacji jaką stworzył sobie w pierwszej połowie. Fantastyczne okazje do strzelenia mieli Arkadiusz Budzyn i Patryk Kura, ale albo fatalnie pudłowali, albo przegrywali rywalizację z Michałem Kałużą.

Drugą połowę Rekord rozpoczął od kapitalnej akcji, w której piłka wędrowała między zawodnikami jak po sznurku, aby na końcu trafić do Tomasza Gęsiora, który strzałem w kierunku dalszego słupka dał swojemu zespołowi prowadzenie. W 18 minucie powinien być remis. Świetnie na piwocie zachował się Budzyn, ale mając już „na plecach” obrońcę, nie trafił w światło bramki. W końcowych fragmentach meczu bochnianie próbowali odważniej zaatakować rywala, ale nie tylko nie strzelili bramki, ale sami nadziali się na celne kontry. W efekcie Rekord pokonał BSF 4-1 i wygrał rywalizację w grupie 4.

Solne Miasto Wieliczka – GKS Futsal Tychy 1-1
Bramki: Michał Czubin – Bartosz Rutkowski
Solne Miasto: Piotr Leśniak, Grzegorz Labut, Mateusz Przesławski, Wojciech Przybył, Michał Ślaski, Norbert Bębenek, Mateusz Korcala, Michał Siwecki, Jakub Bereta, Grzegorz Kociołek, Krystian Grochalski, Michał Czubin, Kacper Kęska, Michał Kaczmarczyk.

W innym interesującym nas meczu, Solne Miasto Wieliczka zremisowało z GKS Futsal Tychy. Wieliczanie nie forsowali tempa mając na uwadze, że po dwóch wygranych wcześniej meczach wygrali rywalizację w grupie 2.