V liga. Ścisk w czubie tabeli. Nowy wicelider

568 0

Fotel lidera nadal utrzymuje Polan Żabno, który pokonał na wyjeździe rewelacyjnego beniaminka – Strażaka Mokrzyska. W tym zaciętym spotkaniu, jedyną bramkę meczu, na wagę trzech punktów strzelił Łukasz Radoń. Dzięki temu zwycięstwo Polan ma już 15 punktów przewagi nad wiceliderem. Gospodarze doznali z Polanem pierwszej porażki przed własną publicznością i zajmują obecnie siódmą lokatę w tabeli.

Na drugie miejsce awansował Orzeł Dębno. Jeszcze rok temu dębnianie musieli obawiać się o ligowy byt, teraz po zaledwie 12 miesiącach awansowali do ligowego czuba. Bohaterem meczu w Siedlcu był Filip Gurgul. Super rezerwowy Orła pojawił się na boisku w 65 minucie, aby po zaledwie sześciu minutach mieć na swoim koncie już dwa trafienia. W obu przypadkach zachował zimną krew pod bramką rywali pokonując w sytuacjach sam na sam Alberta Zaczka. O ile zawodnicy Orła cieszą się z wygranej, o tyle nie do śmiechu jest w ekipie Górnika, która nie może jak na razie zdobyć choćby punktu na wiosnę. Już w Wielką Sobotę niezwykle ważny mecz dla siedlczan – na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn.

Dunajec uległ w Radłowie po złotym golu Krzysztofa Plebanka. Goście pozostają zatem z jednym wiosennym zwycięstwem i okupują 12. lokatę w tabeli, która na tę chwile grozi spadkiem z ligi. Jak wspomniano wyżej Dunajec w sobotę podejmie Górnika. Dla jednych i drugich będzie to pojedynek o życie.

Mimo stosunkowo szybkiego objęcia prowadzenia w Wojniczu Pagen nie przywiózł do Gnojnika punktów. Tym samym Olimpia udowodniła, że rywalizacja z Pagenem najwyraźniej jej odpowiada. Jesienią w Gnojniku Olimpia wygrała 2-5. Dzięki zwycięstwu wojniczanie odskoczyli ligowym nizinom na sześć punktów mając zdecydowanie bliżej do ligowego środka. Ekipa Jarosława Ulasa zajmuje 11. lokatę i ma tylko punkt przewagi nad Dunajcem Zakliczyn.

Początek ligi mieli fatalny, a po trzeciej wiosennej kolejce są już w ścisłej czołówce rozgrywek. Rylovia w każdym kolejnym meczu podkreśla dobrą formę z okresu przygotowawczego. Na wiosnę zgromadziła już 7 punktów. Ostatnie trzy w konfrontacji z Dunajcem Mikołajowice. W tym szalonym meczu goście prowadzili dwukrotnie dwoma bramkami, aby po godzinie gry dać się dogonić zespołowi z Mikołajowic (dwie bramki Daniela Brożka). Decydującego gola, na wagę trzech punktów, zdobył bohater tego spotkania – boczny pomocnik Tomasz Wojewoda. Autor hat-tricka swoje ostatnie trafienie zaliczył w 86 minucie meczu. Dunajec pozostaje bez punktu na wiosnę i podobnie jak Górnik musi w końcu zacząć wygrywać, aby liczyć się w walce o utrzymanie.

Blisko wygranej z Olimpią Bucze był Okocimski Brzesko. Drużyna Piwoszy przy stanie 1-1 miała piłkę meczową w postaci rzutu karnego, jednak nie wykorzystanego przez Radosława Jacka. Kosztowało to zespół Marcina Manelskiego stratę pozycji wicelidera. Olimpia wykonała mały, ale jednak ważny krok w walce o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Trudnego zadania – odrobienia trzybramkowej straty dokonali zawodnicy Naprzodu Sobolów. Grający na własnym stadionie sobolowianie do przerwy przegrywali 0-1, a po zmianie stron stracili kolejne bramki. Gdy w 68 minucie Karol Ogar podwyższył prowadzenie Olimpii Kąty na 0-3, mało kto wierzył, że gospodarze będą w stanie wywalczyć w tym spotkaniu choćby punkt. A jednak udało się. Sygnał do do odrabiania strat dał Tomasz Sotoła na kwadrans przed końcem spotkania. Kolejne trafienie – tym razem Mateusza Tokarza dało kontakt. Wynik ustaliła bramka Krystiana Pilcha zdobyta w doliczonym już czasie gry. Strata trzeciego gola spowodowała nie tylko utratę kompletu punktów przez gości, ale także szansy na zrównanie się punktami z Orłem i Okocimskim.