Judo. II miejsce MOSiR Bochnia na XLI Międzynarodowym Turnieju Judo w Rimavskiej Sobocie

661 0

W zawodach udział wzięło aż 498 zawodników, reprezentujących 57 klubów z 11-u państw, takich jak: Austria, Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacji, Słowenia, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania.

Bochnianie byli jedynymi zawodnikami, pochodzącymi z Polski i to oni zdobyli drużynowo prestiżowe II miejsce w kategorii U 15 ! Ustąpili tylko (minimalnie) klubowi z Węgier . II miejsce na podium zdobył również Szymon Mierzwiński.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i jak zwykle w Rimavskiej Sobocie były bardzo dobrze zorganizowane. O poziomie zawodów świadczy, że na 57 startujących klubów aż 54 zdobyły indywidualne medale. Nasi najlepsi zawodnicy U 15 walczyli na swoim wysokim poziomie.

Warto przypomnieć, że złoto zdobyły aktualne Mistrzynie Polski. potwierdziły swoja klasę wygrywając zdecydowanie z mocnymi zawodniczkami.- Trenerzy z Serbii, którzy liczyli na zwycięstwo swoich zawodniczek, bardzo chwalili wyszkolenie i zaangażowanie naszych dziewcząt. Po raz pierwszy na tak prestiżowym turnieju zwyciężył Damian Pławecki. W kategorii dzieci nasi zawodnicy zdobyli tylko jeden medal i dwa piąte miejsca, ale mieli okazję zobaczyć prawdziwe mocne judo w wykonaniu kolegów z innych krajów. Mimo bardzo dobrych wyników wiemy, że jeszcze czeka nas wiele pracy, aby wychować kolejnych mistrzów – mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda.

Po trudach walki ( na 8 matach) nasi zawodnicy w drodze powrotnej skorzystali z atrakcji popradzkiego Aqua Parku.

Tekst i zdjęcia: MOSiR Bochnia