IV liga. Porażki BKS i Jadowniczanki. Walkower Sokoła

665 0

Po 27. kolejce sytuacja Jadowniczanki nie poprawiła się. Co więcej beniaminek IV ligi spadł na ostatnie miejsce po tym jak Orkan niespodziewanie pokonał Tarnovię. Do Orkanu drużyna Artura Prokopa traci 3 punkty, tyle samo co Tymbarku, który przegrał w derbach z Limanovią oraz Sokół, który nie wyjechał na mecz do Muszyny. Spośród tej czwórki spadną trzy zespoły. Do końca rozgrywek zostały trzy mecze (Tymbark ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy). Jadowniczanka do 81 minuty meczu z wyżej notowaną Wolanią prowadziła 1-0 po bramce niezawodnego ostatnio – Andrzeja Steca. Niestety końcówka meczu należała do gości, którzy za sprawą Mateusza Michonia dwukrotnie: w 81′ i 90′ + 3′ pokonali Kacpra Ziółkowskiego.

Jadowniczanka w meczu z Wolanią: Kacper Ziółkowski – Rafał Chudoba, Michał Kulig, Bartosz Rojkowicz,Rufin Wójtowicz, Daniel Bujak, Stanisław Rojkowicz (46′ Tomasz Mól), Filip Grzesik, Nikodem Kamieniecki (85′ Przemysław Lach), Piotr Szczygiełek (62′ Sławomir Rydz), Andrzej Stec (85′ Bartosz Cebula).
Bramki: Andrzej Stec 75′ – Mateusza Michoń 81′, 90’+3′

BKS Bochnia spadł na miejsce 10. Drużynę Sławomira Zubla wyprzedził Glinik, który pokonał bochnian w minioną sobotę. BKS wyszedł na prowadzenie w 46 minucie. Sławomir Zubel zgrał piłkę do Arkadiusza Budzyna, który zagrał wzdłuż bramki rywali, a akcję zamknął Krzysztof Satołą, dla którego była to pierwsza bramka w seniorskiej, ligowej piłce. Niestety goście nie dotrwali z bramkową przewagą do końca spotkania. W 66 minucie padł gol wyrównujący, a na 20 minut przed końcem meczu zwycięską bramkę zdobył Arkadiusz Serafin kończąc golem prostopadłe zagranie swoich kolegów. Wkradł się w naszą grę moment dekoncentracji, za który zapłaciliśmy dwiema bramkami. Po pierwszej bezbramkowej połowie, kiedy to Glinik nie zagroził nam w ogóle, gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Po stracie dwóch bramek, ale też i grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Czerwińskiego, zaryzykowaliśmy i stworzyliśmy sobie trzy bramkowe sytuacje, które na bramki mogli zamienić Tokarczyk, Budzyn i Kluska. Ryzykując odkryliśmy się i rywale kilkukrotnie zagrozili naszej bramce, w której bardzo dobrze spisał się Krystian Jaszczyński – relacjonował trener BKS – Sławomir Zubel.

Bochnianie w najbliższą środę rozegrają zaległy mecz z Wolanią. Jakakolwiek zdobycz punktowa zamknie wówczas spekulacje na temat zagrożenia spadkiem bocheńskiego czwartoligowca.

Skład BKS: Krystian Jaszczyński – Bartłomiej Chlebek, Tomasz Marut, Krystian Lewicki (50′ Piotr Czerwiński), Dawid Grzyb – Krzysztof Satoła (60′ Mateusz Fortuna), Piotr Górecki, Arkadiusz Budzyn, Rafał Kluska – Bartosz Tokarczyk, Sławomir Zubel.
Bramki: Dominik Martuszewski 66′, Arkadiusz Serafin 70′ – Krzysztof Satoła 46′.

W sobotę ważny mecz w walce o utrzymanie w IV lidze stoczyć miał Sokół Borzęcin. Podopieczni Leszka Kraczkiewicza udać się mieli do Muszyny na mecz ze spadkowiczem z III ligi. Do meczu nie doszło. Niedoszli gości nie dojechali do Muszyny. Według nieoficjalnych źródeł, na zbiórce zebrać się miało tylko ośmiu zawodników. Borzęcinian, którzy znajdują się na krawędzi spadku z ligi czekają trzy trudne mecze. Najbliższy – w niedzielę zagrają z sąsiadem z tabeli – Orkanem (ma tyle samo punktów co Sokół), później jest wyjazd do walczącej o awans Limanovii i na zakończenie sezonu starcie u siebie z Lubaniem.

Bramki:
Grzegorz Misiura 16′, Konrad Buć 38′, Michał Petrus 47′, Juraj Kosturko 80′, Rafał Kostrzewa 90’+2′.

Limanovia Limanowa – KS Tymbark 3-1
Bramki: Kamil Kurczab 34′, Marcin Kurek 34′, Sławomir Boczoń 78′- sam. – Marcin Krywoborodenko 9′ .