588 0

BKS Bochnia – ULKS Korzenna 2-0
Bramki: Arkadiusz Budzyn 15′, Mirosław Tabor 48′.
BKS: Marcin Seweryn – Bartłomiej Chlebek (60′ Paweł Szot), Marcin Ochlust (75 Kamil Klimek), Marcin Palej, Piotr Czerwiński, Arkadiusz Budzyn, Krzysztof Satoła (70′ Wiktor Nagrodzki), Maciej Górka, Dominik Juszczak (82′ Jakub Machaj), Filip Korta, Mirosław Tabor.

Juniorzy starsi BKS Bochnia po tym jak zdeklasowali rywali w rozgrywkach tarnowskiej ligi okręgowej juniorów (70 punktów w 26 meczach, 23 wygrane, 1 remis, 2 porażki, bilans bramek 148-25) zagrał w sobotę mecz barażowy o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych ze zwycięzcą ligi sądecko – gorlickiej – ULKS Korzenna. Bochnianie wygrali 2-0 będąc przez długie fragmenty meczu zespołem zdecydowanie lepszym. Stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, z których wykorzystali dwie. Pod koniec pierwszej połowy rywale mieli jednak idealną okazję do wyrównania – rzut karny. Na szczęście dla zespołu prowadzonego przez Marcina Leśniaka, świetnie w bramce spisał się jego imiennik – Marcin Seweryn. W drugiej połowie meczu drużyna z Korzennej stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, ale to jednak bochnianie byli bliżsi strzelenia kolejnych bramek. Wykorzystała tylko jedną okazję, która ustaliła wynik rywalizacji na 2-0.

Niestety pokonanie drużyny z Korzennej nie zakończyło rywalizacji o MLJS. W niedzielne popołudnie rywalizację w lidze centralnej z MOPS Białystok przegrał Bruk Bet Nieciecza, który w przyszłym sezonie zagra w lidze małopolskiej. W związku z tym, z lig okręgowych do małopolskiej awansuje tylko jeden zespół: albo BKS Bochnia albo KKS Prokocim, który w tym samym czasie co bochnianie pokonał aż 5-0 Unię Oświęcim. Mecz BKS – KKS Prokocim zostanie rozegrany we wtorek.

Skró meczu BKS – ULKS Korzenna możecie zobaczyć TUTAJ.