Sparingi. BKS uległ trzecioligowcowi

521 0

BKS Bochnia – Wiślanie Jaśkowicec 1-3 (1-3)
Bramki: Karol Filipek 30′ – Paweł Sosin 20′ Mateusz Krasuski 25′, Maciej Wcisło 45′.
BKS: Jaszczyński (46′ testowany) – Bukowiec (46′ Kazek, 70′ Chlebek), Motak (46′ Bukowiec, 70′ Palej), testowany (70′ Czerwiński), Rachwalski (60′ Grzyb) – Lewicki (60′ Juszczak) – Dobranowski (60′ P. Filipek), testowany (60′ Tabor), K. Filipek (60′ Styrna), Budzyn (60′ Patyk) – testowany (80′ Satoła).

Bochnianie przegrali drugi mecz kontrolny z rzędu. tym razem od zespołu Janusza Piątka lepszy okazał się beniaminek III ligi – Wiślanie Jaśkowicce. Podopieczni trenera Wojciecha Ankowskiego wygrali jak najbardziej zasłużenie będąc zespołem zdecydowanie lepszym od gospodarzy. Trzecioligowcy potrafili stworzyć groźne sytuacje pod bramką Jaszczyńskiego. Już w 10′ mieli pierwszą, a pięć minut później drugą stuprocentową sytuację, które choć niewykorzystane zwiastowały problemy jakie będzie miał w tym spotkaniu BKS w defensywie. W 21 minucie padła pierwsza bramka. Błąd techniczny testowanego stopera wykorzystał Paweł Sosin umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Krystiana Jaszczyńskiego. Chwilę później było już 0-2. Tym razem wbiegający za plecy stoperów Mateusz Krasuski otrzymał kapitalne kilkludziesięciometrowe podanie spod linii bocznej boiska i po wzorowym, kierunkowym przyjęciu oddał mierzony strzał z 16 metrów pokonując bocheńskiego bramkarza. W 30 minucie odpowiedzieli gospodarze. Aktywny Jakub Dobranowski uciekł rywalowi na prawym skrzydle i zacentrował na na 8 metr gdzie efektowną główką popisał się Karol Filipek, po strzale którego piłka wylądowała w okienku bramki gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd popełnił testowany stoper, który będąc w polu bramkowym źle podał piłkę. Tę przejął Maciej Wcisło, zakręcił obrońcami niczym narciarz alpejski i uderzając w kierunku dalszego rogu ustalił wynik na 1-3. Po zmianie stron bramki nie padły, ale zdecydowanie bliżsi strzelenia kolejnych bramek byli goście, którym w tej części gry nie sprzyjała skuteczność.