Koszykówka. MOSiR drugi, ale pojedynek z Olsztynem godny finałów MP

661 0

KKS Olsztyn – MOSiR Bochnia 75-68 (20-17, 16-24, 18-11, 21-16)
Olsztyn: Monika Zdrada 22, Adrianna Kalinowska 22, Marta Sztąberska 14, Justyna Michalak 10, Wiktoria Wrocławska 3, Zofia Staruch 2, Maja Przygodzka 2, Ewelina Kitkowska.

Bochnia: Natalia Mazur 14, Julia Fortuna 14, Aleksandra Poradowska 13, Aisza Buczek 12, Dominika Dziadoń 6, Gabriela Rak 4, Sara Marczyk 3, Katarzyna Przybyła 2

Pierwsza połowa pokazała, że mecz o pierwsze miejsce w grupie będzie bardzo zacięty. Po upływie 10 minut olsztynianki prowadziły trzema punktami. Druga kwarta była popisem ekipy trenera Rafała Sroki. Bochnianki nie tylko szybko odrobiły straty, ale zrobiły to z nawiązką wychodząc do przerwy na pięciopunktowe prowadzenie. Gospodynie turnieju grały szybko i skutecznie z łatwością dochodząc do sytuacji rzutowych.

Niestety kolejna połowa rozpoczęła się źle dla bochnianek. Rywalki szybko rzuciły kilka punktów i wyszły na prowadzenie, jak się okazało – do końca meczu. Pod względem zaangażowania ekipa MOSiR-u nie ustępowała przybyszkom z północy Polski. Czynnikiem, który zadecydował o zwycięstwie KKS Olsztyn było większe ogranie oraz zdecydowanie szerszy wachlarz akcji, którymi przeciwstawiały się MOSiR-owi.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach czwartej kwarty. Bochnianki doszły rywalki na dwa punkty, ale tak jak w trzeciej kwarcie zaczęły grać nieskutecznie w ataku. Odkrywały się przy tym bardzo mocno, z czego skorzystały rywalki punktując ekipę z Bochni celnymi rzutami osobistymi i za 3 punkty.

W ostatnim meczu turnieju Huragan Wołomin rozgromił aż 22-125! W efekcie tego zwycięstwa ukształtowała się ostateczna tabela zawodów.

KKS Olsztyn 6 3 3 – 0 1 – 0 2 – 0 290 – 165
2 MOSiR Bochnia 5 3 2 – 1 2 – 0 0 – 1 238 – 152
3 UKS Huragan Wołomin 4 3 1 – 2 0 – 1 1 – 1 223 – 171
4 UKS 51 Lublin 3 3 0 – 3 0 – 2 0 – 1 98 – 361