IV liga. Udany start GKS Drwinia

505 0

Polan Żabno – GKS Drwinia 1-3 (0-2)
Bramki: Mateusz Krokosz 24′, Roman Stepankov 38′ – karny, Błażej Gumuła 92′ – Wojciech Kruk 68′.
Polan Żabno: Jakub Niziołek, Paweł Łoś, Seweryn Nagórzański (Łukasz Radoń 65′), Krzysztof Budzyński, Michał Baruca, Krzysztof Bugajski, Wojciech Macior, Krzysztof Wrzosek, Bartłomiej Frąc, Łukasz Czerkies, Karol Bigos, rezerwa: Tomasz Kurpisz, Przemysław Wróbel, Wojciech Kruk, Łukasz Radoń, Karol Bigos
GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Tomasz Cygan, Mateusz Krokosz, Dominik Pieprzyca, Patryk Kura (Michał Bajda 85′), Bartłomiej Kudelski, Mateusz Kaczmarczyk, Roman Stepankov (Sergiej Skripkar 76′), Kamil Gawlik (Błażej Gumuła 81′), Jakub Berliński (Paweł Salamon 73′), Kamil Stawiarski (Krzysztof Stós 59′).

GKS bardzo dobrze rozpoczął piłkarską wiosnę pokonując w Żabnie Polan. Goście wyszli na prowadzenie w 24′. Dośrodkowanie Patryka Kury z rzutu wolnego strzałem głową na bramkę zamienił obrońca – Mateusz Krokosz. Choć gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć na gola GKS, szybko, bo już w 38 minucie stracili drugiego gola. Tym razem z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką Seweryna Nagórzańskiego) gola na 0-2 strzelił Roman Stepankov.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 68 minucie bramkę kontaktową po strzale głową strzelił Wojciech Kruk. Zawodnicy trenera Piotra Brożka liczyli, że uda i m się doprowadzić do remisu. Osiągnęli przewagę optyczną, ale otwierając się dali GKS-owi okazje do kontrataków. Po jednym z nich wynik w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony po przerwie Błażej Gumuła (to debiutancka bramka młodego zawodnika, który również w sobotę zagrał w meczu rezerw strzelając także gola, tyle że w Cikowicach). Oba zespoły kończył rywalizację w dziesięcioosobowych składach po wykluczeniach Kamila Stawiarskiego i Krzysztof Wrzosek za dwie żółte kartki. Dzięki wygranej GKS awansował na 10. pozycję.