Reklama

IV liga. Przed 19. kolejką

W sobotę BKS Bochnia i GKS Drwinia rozegrają mecze 19 kolejki IV ligi. Bochnianie podejmą na swoim stadionie Glinik Gorlice, drwinianie udadzą się do Woli Rzędzińskiej na mecz z tamtejszą Wolanią.

Jako pierwsi na boiska czwartej ligi wybiegną zawodnicy GKS Drwinia i Wolani Wola Rzędzińska. Na godzinę przed południem oba zespoły stoczą niezwykle ważny mecz dla układu dolnej połowy ligowej tabeli. Gospodarze – Wolania ma swoim koncie 22 punkty co daje im zaledwie 13. miejsce w tabeli. Na tę chwilę Wolania znajduje się więc na miejscu spadkowym. GKS zajmuje zaledwie dwa miejsca wyżej z dobrodziejstwem 25 punktów. Oba zespoły dzielą zaledwie trzy oczka. Wagi tego meczu dodaje również liczba potencjalnych spadkowiczów z IV ligi. Obok czterech ostatnich ddrużyn degradacja może dotknąć również zespół z miejsc 12 (ewentualny brak awansu zwycięzcy grupy wschodniej do III ligi) oraz 11 (w przypadku degradacji Unii Tarnów, czego przecież wykluczyć się nie da). Oznacza to, że obie drużyny, które zazwyczaj toczyły ze sobą bardzo zacięte mecze (w trzech ostatnich meczach między tymi zespołami padł jeden remis, oba zespoły pochwalić się mogą również jedną wygraną), może spowodować, że Wolania na dłużej ugrzęźnie w strefie spadkowej, albo wygrzebie się z niej i wyprzedzi GKS. Dla zespołu Mariusza Stańca mecz z Wolanią będzie okazją do doskoczenia do bezpiecznego środka tabeli.

BKS Bochnia podejmie Glinik. Gorliczanie zajmują ósmą pozycję z 28 punktami. Podopieczni Janusza Piątka mają dwa punkty więcej i znajdują się również dwa miejsca wyżej w tabeli. Mecze z Glinikiem BKS-owi nie leżą. Jesienią Glinik pokonał na własnym boisku BKS 3-2. W poprzednim sezonie BKS dwukrotnie (0-1 u siebie i 2-1 na wyjeździe) przegrał z zespołem z Gorlic. Czy w sobotnie popołudnie możemy spodziewać się wygranej zespołu z ulicy Parkowej? Ewentualna wiktoria pozwoliłaby bochnianom nawet na awans do pierwszej trójki tabeli. Porażka zrzucić na 10. pozycję. Tob pokazuje jak bardzo wyrównane są rozgrywki w bieżącym sezonie i jak niewiele trzeba, aby z bezpiecznej pozycji w środku, a nawet w górze tabeli móc szybko spaść na granicę spadku.

Spośród innych meczów, na pierwszy plan wyłania się pojedynek Limanovii z Barciczanką. Stawką meczu będzie pierwsza pozycja w tabeli oraz duży handicap dla zwycięskiej drużyny w perspektywie walki o awans do III ligi.

19 kolejka:
sobota:
Wolania Wola Rzędzińska – GKS Drwinia 11:00
BKS Bochnia – Glinik Gorlice 16:00
Poprad Muszyna – Sandecja II Nowy Sącz 16:30
Polan Żabno – Watra Białka Tatrzańska 16:00

niedziela:
Limanovia Limanowa – Barciczanka Barcice 14:00
Poprad Rytro – Tuchovia Tuchów 15:00
Lubań Maniowy – Tarnovia Tarnów 16:00
Olimpia Pisarzowa – KS Tymbark 17:00