A klasa (grupa Bochnia): Raba wykorzystała niespodziewane remisy Victorii Słomka i Górnik Siedlec

872 0

Zespół z Książnic pokonał na własnym boisku GKS II Drwinia. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Leśniak w 18. minucie. Mecz obfitował w ostre zagrania, przez co sędzia pokazał zawodnikom łącznie aż 9 żółtych kartek, a w 45. minucie z boiska został usunięty Kacper Borowiec z klubu GKS II Drwinia. W drugiej części spotkania Raba dołożyła jeszcze drugą bramkę, której strzelcem został Błażej Pieprzyk i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Raby.

Marsz w górę tabeli kontynuuje Ceramika Muchówka. Zespół przed startem rundy rewanżowej zajmował miejsce niemal na samym dnie tabeli, ale w 2018 r. zdobył już dziesięć punktów w czterech meczach. Tym razem na własnym boisku pokonał mocnego Orła Cikowice 2:0. Oba gole zdobył Konrad Kupiec. Po wygranej Ceramika awansowała na 11. pozycję w tabeli.

Nieoczekiwanie tylko jeden punkt w starciu z Żubrem Gawłówek wywalczył Górnik Siedlec. Goście objęli prowadzenie po golu Pawła Budzyna, ale w drugiej części meczu spadkowicz z ligi okręgowej zdołał strzelić dwa gole (autorstwa Mateusza Nowaka i Adama Dunaja) i wydawało się, że utrzyma prowadzenie. W 85. minucie samobójcze trafienie zanotował jednak Patryk Babicz i Górnik stracił bardzo cenne dwa punkty.

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Szreniawa Nowy Wiśnicz. Podopieczni trenera Marcina Motaka nie bez problemów pokonali na własnym boisku zamykający tabelę zespół Błękitnych Krzeczów 2:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy Daniel Turmiński, ale w 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Grzegorz Kazek. Szreniawa odzyskała prowadzenie po kolejnym rzucie karnym wykonanym tym razem przez Gabriela Rajcę. Chwilę później kolejną „jedenastkę” na bramkę mógł zamienić Turmiński, ale tym razem pojedynek wygrał bramkarz Błękitnych, Mateusz Klima. Szreniawa utrzymała jednak prowadzenie i zdobyła cenne trzy punkty.

Prowadząca w ligowej tabeli przed tą kolejką Victoria Słomka tylko zremisowała bezbramkowo z przedostatnimi Czarnymi Kobyle. Goście skutecznie odpierali ataki faworyzowanych gospodarzy i nie dopuścili do straty gola. W trzech dotychczasowych meczach rozegranych w 2018 r. Czarni dali sobie strzelić zaledwie dwie bramki. Dla Victorii pierwsza strata punktów w rundzie rewanżowej okazała się bolesna, bo drużyna spadła po 17. kolejce na drugie miejsce.

Czarni jednak także nie zyskali zbyt wiele, bo niezwykle cenne trzy punkty w starciu z Beskidem Żegocina zdobył wyprzedzający ich zespół LKS Trzciana 2000. Drużyna wygrała 2:0 po bramkach Krzysztofa Grabiasa i Marcina Ujejskiego. Zespoły z Trzciany i Żegociny mają teraz w dorobku po 15 punktów, ale bezpośredni bilans premiuje LKS, bo w rundzie jesiennej te zespoły zremisowały ze sobą 4:4.

Największą niespodzianką jest chyba jednak wyjazdowe zwycięstwo beniaminka z Proszówek nad Borkowianką. Gospodarze kolejny sezon z rzędu są jednym z faworytów w walce o awans do klasy okręgowej, ale tym razem zupełnie zawiedli i nie zdołali zbliżyć się do prowadzącej trójki. Gole dla Błyskawicy zdobyli Eliasz Dudek (dwa) i Aleksander Daczka