A klasa (grupa Bochnia): Raba utrzymała fotel lidera, szalone spotkania w Świniarach i Proszówkach

556 0

Niezwykle emocjonujące było spotkanie pomiędzy Błyskawicą Proszówki i walczącym o awans Górnikiem Siedlec. Gospodarze nieoczekiwanie po 22 minutach prowadzili już 3:0, a gole zdobyli bardzo skuteczny ostatnio Eliasz Dudek (dwa), oraz Wojciech Sawicki. Tuż przed przerwą nadzieję gościom dał Jakub Witek. Po przerwie Górnik zdołał odwrócić losy spotkania i po bramkach Miłosza Krysy oraz Mateusza Nowaka zdołał doprowadzić do wyrównania. Przed tygodniem Górnik stracił w końcówce meczu prowadzenie z Żubrem Gawłówek (2:2), za to tym razem w ostatnich sekundach przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo cenną bramkę zdobył ponownie Witek i Górnik mógł cieszyć się z ważnego zwycięstwa. Błyskawica pokazała jednak, że potrafi sobie poradzić w A klasie i może być groźna nawet dla najmocniejszych zespołów. Przed tygodniem w końcu pokonała czwartą Borkowiankę aż 3:0.

Wspomniana Borkowianka tym razem nie zawiodła i zdołała wygrać swoje spotkanie. W Świniarach, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa GKS II Drwina, pokonała gospodarzy 4:3. Tutaj mecz miał jednak zupełnie inny przebieg niż ten w Proszówkach, ponieważ zespoły wyprowadzały cios za cios. Goście objęli prowadzenie po golu Sebastiana Domagały już w 11. minucie, jednak już chwilę później do wyrównania doprowadził Kamil Kular. Borkowianka szybko trafiła jednak po raz drugi, a gola zdobył Adam Wojewoda. GKS II nie zamierzał się jednak poddawać i ponownie szybko doprowadził do wyrównania. Bramkę zdobył Kacper Borowiec. W 36. minucie Wojewoda trafił po raz drugi i tym razem Borkowianka nie wypuściła już prowadzenia. Tuż po przerwie czwartego gola dla gości dołożył Hubert Grodowski, a gospodarzy stać już było tylko na kontaktową bramkę, którą zdobył Marko Józefowicz w 51. minucie. Borkowianka zdołała wygrać spotkanie i zachowała dystans do czołówki. GKS II z kolei przegrał już trzeci mecz z rzędu i ma coraz mniejsze szanse na włączenie się do walki o awans.

Świetną passę w meczach wiosennych kontynuuje Ceramika Muchówka. Zespół ten tym razem zdołał pokonać na wyjeździe Czarnych Kobyle. Początek spotkania należał do gospodarzy. Świetną okazję do zdobycia gola po precyzyjnym podaniu Pawła Kokoszki miał Piotr Ćwik, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Po zmianie stron Ceramika objęła prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym, który wykorzystał Konrad Kupiec. Na 0:2 podwyższył niedługo później Marcin Kukla i goście mogli cieszyć się już z czwartego wiosennego zwycięstwa. Czarni mają ogromny problem ze skutecznością. W obecnym sezonie na własnym boisku zdobyli zaledwie jednego gola w siedmiu spotkaniach.

Zaskakująco łatwo z mocnym Orłem Cikowice poradziła sobie pierwsza w tabeli Raba Książnice. Goście są rewelacją obecnego sezonu, ale i tak zaskakuje fakt, że na boisku mocnego beniaminka wygrali aż 6:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5 minucie po golu Adriana Murdzy, ale potem bramki zdobywali już tylko goście z Książnic. Dwa trafienia zaliczył Tomasz Leśniak, a po jednym Krzysztof Owsianka, Maciej Daniel, Kacper Tabor i Piotr Stachel. Raba utrzymała dzięki temu pozycję lidera.

Tylko jedno ze spotkań 18. kolejki zakończyło się podziałem punktów. Był to mecz Beskid Żegocina – Szreniawa Nowy Wiśnicz. Zajmujący 12. pozycję gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Dawida Kuski i Damiana Pławeckiego. W drugiej części Szreniawa zdołała jednak odrobić straty i dzięki bramkom Michała Kity i Daniela Turmińskiego wywalczyła jedno „oczko”.

Ważne zwycięstwo w Krzeczowie odniosła Victoria Słomka. Walczący o awans zespół wygrał w sąsiedniej miejscowości po golach Pawła Matusika i Dawida Brydniaka. Dzięki temu Victoria traci tylko jeden punkt do Raby. Błękitni natomiast wciąż zajmują ostatnią pozycję.

Bardzo ważne zwycięstwo w Gawłówku odniósł LKS Trzciana 2000. Drużyna ta po dwóch golach Krzysztofa Grabiasa wygrała z Żubrem 2:0. Ten sukces może zapewnić zespołowi z Trzciany utrzymanie. Żubr z kolei na wiosnę radzi sobie słabo, ale udana runda jesienna sprawiła, że klub wciąż zajmuje niezłe 7. miejsce.