A klasa Bochnia: Raba zwycięska w hicie rundy.

647 0

Najciekawszy mecz 22. kolejki rozegrano w Książnicach, gdzie pierwsza w tabeli Raba podejmowała drugi Górnik Siedlec.

Drużyny w tabeli dzieliła różnica trzech punktów, ale Górnik rozegrał jedno spotkanie mniej, więc w przypadku zwycięstwa mógł wysunąć się na prowadzenie. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 86. minuty, kiedy bezcennego gola dla Raby zdobył Maciej Daniel. Zespół z Książnic ostatecznie pokonał Górnika po raz drugi w tym sezonie i bardzo przybliżył się do zajęcia pierwszej pozycji na koniec rozgrywek 2017/18. Górnik wciąż ma szansę zająć pierwsze miejsce, ale musi liczyć na potknięcia rywala.

Dość niespodziewany przebieg miał mecz w Kobylu, gdzie Czarni stworzyli sobie mnóstwo okazji w meczu z faworyzowaną Borkowianką. Fatalne błędy indywidualne gospodarzy spowodowały jednak, że to goście zgarnęli komplet punktów. Najpierw piłkę do własnej bramki skierował Daniel Kasprzyk, a chwilę później niefrasobliwość obrońców wykorzystał Adam Wojewoda. Jeszcze przed przerwą pięknego gola dla gospodarzy zdobył jednak Piotr Ćwik. Po przerwie Czarni nie wykorzystali kilku dogodnych szans a na 1:3 ładnym strzałem podwyższył w ostatnich sekundach Adrian Korbecki. Borkowianka utrzymała 4. pozycję, natomiast Czarni pozostali na ostatnim miejscu.

Niewielkie szanse na awans zachowała Victoria Słomka, która zdołała pokonać na wyjeździe mocny GKS II Drwinia. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Dawid Brydniak. Kolejne zwycięstwo odniosła także Ceramika Muchówka. Zespół ten pokonał LKS Trzciana 2000 4:1. Gole dla gospodarzy strzelili Konrad Kupiec, Radosław Krawczyk, Karol Stabrawa i Michał Mazurek. W ostatnich sekundach honorowe trafienie dla gości zaliczył Karol Mrugacz. Ceramika awansowała już na 6. pozycję.

Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Błyskawica Proszówki. Beniaminek pokonał przedostatnich w tabeli Błękitnych Krzeczów aż 9:1, a bohaterem meczu został Eliasz Dudek, który strzelił aż cztery gole. To była udana kolejka dla obu beniaminków, ponieważ Orzeł Cikowice wygrał na własnym boisku ze Szreniawą. Wprawdzie w 10. minucie gola na 0:1 zdobył Daniel Turmiński, ale trafienia Wojciecha Szewczyka i Marcina Kwinty dały Orłowi zwycięstwo 2:1.

Od początku rundy najbardziej nieprzewidywalnym zespołem jest chyba Żubr Gawłówek. Z jednej strony zespół ten potrafi zdobywać punkty w meczach z faworytami, by jednak potem osiągać słabe wyniki z niżej notowanymi rywalami. Tym razem zespół z Gawłówka przegrał na własnym boisku z Beskidem Żegocina. Pomiędzy 23., a 38. minutą oba zespoły wyprowadziły po dwa celne ciosy. Dla gospodarzy trafił Paweł Budzyn i Jan Tomala, a dla gości Damian Pławecki oraz Daniel Dudek. W 74. minucie decydującego gola dla gości zdobył Konrad Łękawa.

Żubr Gawłówek 2-3 Beskid Żegocina

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 23. kolejka. Najciekawiej zapowiada się sobotnie spotkanie pomiędzy Górnikiem Siedlec, a Borkowianką. Tylko zwycięstwo przedłuży szansę Górnika na zajęcie pierwszego miejsca. Borkowianka natomiast wciąż walczy o miejsce na podium. Lider z Książnic zagra w Trzcianie. Ciekawie zapowiadają się derby gminy Nowy Wiśnicz. Szreniawa podejmie u siebie bardzo mocną na wiosnę Ceramikę.