Reklama

IV liga. Wszystko dobre co się dobrze kończy. GKS wygrywa w Tuchowie

GKS musiał wygrać, aby być pewnym utrzymania w IV lidze i tak zrobił. Podopieczni Mateusza Stańca pokonali w Tuchowie tamtejszą Tuchovię 0-2 po bramkach Romana Stepankowa i Michała Bajdy i zakończyli sezon na bezpiecznym 9. miejscu.

Tuchovia Tuchów – GKS Drwinia 0-2 (0-1)
Bramki: Roman Stepankov 32′, Michał Bajda 89′.
Tuchovia: Łukasz Chwistek, Sławomir Stec (75′ Kacper Sajdak), Piotr Bobak, Darisuz Mazur, Konrad Stańczyk (30′ Grzegorz Kądziołka), Artur Prokop, Jakub Sarad (81′ Damian Szpak), Daniel Rąpała (60′ Jarosław Bąk), Bałut, Krystian Kozioł (60′ karol Dziża), Bartłomiej Ogiela.
GKS: Mateusz Cieśla – Łukasz Fasuga (79′ Michał Bajda), Wojciech Tomala, Dominik Pieprzyca, Patryk Kura, Błażej Gumuła (55′ Jakub Berliński), Mateusz Kaczmarczyk, Krzysztof Stós, Sergij Skrypkar (80′ Damian Bochenek), Tomasz Cygan (65′ Kamil Gawlik), Roman Sepankov (85′ Mateusz Krokosz).

GKS Drwinia nie czekał na rozstrzygnięcia na innych stadionach, tylko pokonał na wyjeździe Tuchovię i awansował na 9. pozycję w ligowej tabeli. Tym samym, bez względu na to czy z ligą pożegnają się trzy, cztery czy pięć zespołów, w przyszłym sezonie zobaczymy w IV lidze GKS.

Po meczu obaj trenerzy podsumowali spotkanie dla serwisu grobla.net. Szkoleniowiec gospodarzy – Artur Prokop, przyznał, że wygrana GKS była jak najbardziej zasłużona. Chcieliśmy ten sezon zakończyć w dobrych nastrojach. Myślę, że zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.
Trener gości – Mateusz Staniec chwalił gospodarzy, ale jak przyznał interesowało go głównie zrealizowanie celu jakim było utrzymanie w lidze. Tuchovia zagrała bardzo dobrze. Życzę tym chłopakom jak najlepiej, bo wielu z nich to młodzi zawodnicy. Gramy dalej w IV lidze. To nas głównie interesowało. Cel został zrealizowany. Od tej chwili myślimy już tylko o Pucharze Polski – powiedział Staniec