Puchar Polski: Husaria Łapczyca i Korona Brzeźnica grają dalej!

354 0

Dla Górnika mecz z Husarią był pierwszym oficjalnym spotkaniem w sezonie 2018/19, ponieważ ich mecz zaplanowany w ramach 1. kolejki z Błyskawicą Proszówki został przełożony. Zmagań w lidze nie rozpoczęła jednak także Husaria, co jednak nie przeszkodziło temu zespołowi w ograniu faworyta. Gole dla zwycięzców zdobyli debiutujący w Husarii po transferze z Victorii Słomka Rafał Natanek oraz Maciej Strzałka. Jedyną bramkę dla gości strzelił Miłosz Krysa. Górnik kończył mecz w niepełnym składzie, ponieważ w 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Korczakowski.

Rywala z wyższej ligi wyeliminowała także Korona Brzeźnica. Drużyna ta pokonała 4:2 przewodzących w A-klasie po 1. kolejce Błękitnych Krzeczów, choć do przerwy przegrywała 1:2. Gole dla Korony zdobyli Adrian Adamski (dwa), Maciej Dawiec oraz Dawid Waśko. Dla gości strzelili Sebastian Czesak oraz Robert Szydłowski. Warto wspomnieć, że w poprzednim sezonie Korona dotarła do 1/4 finału pucharu w podokręgu bocheńskim eliminując po drodze A-klasowych Czarnych Kobyle i Ceramikę Muchówka.