Keeza A-klasa Bochnia: Orzeł górą w hicie, Beskid z ważną w wygraną

1038 0

Za nami 21. kolejka i kilka zaległych meczów bocheńskiej A-klasy. Na inaugurację pewne wygrane zanotowały Victoria Słomka i Novi/Rzezawianka. Swoje szanse na awans przedłużył także Orzeł Cikowice, który w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej serii gier ograł GKS II. W meczu zespołów walczących o uniknięcie spadku wzmocniony Beskid pokonał Górnika Siedlec.

Tarnavia 0-6 Victoria Słomka

Dość niespodziewanie spotkanie Victorii Słomka z Żubrem Gawłówek rozpoczęło się po myśli drużyny beniaminka, którą na prowadzenie wyprowadził szybko Kacper Sądel. Jeszcze przed upływem kwadransa gry wyrównał jednak Marcin Ochlust. Kolejne gole padły po przerwie. Najpierw niefortunną interwencję zanotował Krystian Guban, potem swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Ochlust, a wynik na 4-1 ustalił debiutujący w Victorii młody Filip Zając. Ekipa trenera Sławomira Siodlarza zbliżyła się do Ceramiki, Żubr coraz mocniej musi martwić się o utrzymanie w lidze.

Punktami podzieliły się rozczarowujące, zwłaszcza pod koniec rundy, jesienią zespoły Błękitnych Krzeczów oraz LKS-u Trzciana. Goście prowadzili od 29. minuty dzięki bramce zdobytej przez Szymona Zabzdyra, ale tuż przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Kewin Nowak. Podział punktów z pewnością nie zadowolił żadnej z ekip, ale z drugiej strony muszą one też docenić skromną zdobycz.

Do drużyny Beskidu po zakończeniu sezonu futsalowego dołączyli Piotr Matras i Konrad Łękawa, co szybko przełożyło się na wzrost potencjału drużyny. W swoim pierwszym meczu „Waleczni Górale” pokonali na wyjeździe ekipę Górnika Siedlec. Matras skompletował hat-tricka, z kolei Łękawa dołożył jedno trafienie, ich zespół wygrał 4-0 i znacząco poprawił swoją pozycję w tabeli.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 21. kolejki Orzeł Cikowice zaskakująco łatwo ograł mocny GKS II. Do przerwy rywalizacja była zacięta, a na gola Krzysztofa Pińskiego odpowiedział Adrian Kaczmarski. Dopiero po przerwie gospodarze wyraźnie wrzucili wyższy bieg. Szybko bramki dla zespołu zdobyli Arkadiusz Ociepa, Dawid Miękina oraz Błażej Bajer. Goście nie poddali się i zmniejszyli straty po trafieniu Dawida Zachwiei, a do tego chwilę później czerwoną kartką ukarany został Mariusz Miękina z Orła i wydawało się, że GKS może jeszcze powalczyć choćby o remis. Tak się jednak nie stało, ponieważ to gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Zwycięstwo przypieczętowali Bajer i Miękina.

Pierwszej ligowej porażki pod wodzą trenera Mateusza Cieśli doznali Czarni Kobyle. Wyjazdowy pojedynek z Tarnavią rozpoczął się dla nich źle, bo szybko prowadzenie gospodarzom zapewnił Kamil Pinkowski. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził jednak Łukasz Żak. Ostatnie minuty należały jednak do miejscowych, którzy po dwóch trafieniach Ryszarda Banata rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść. Wygrana 3-1 pozwoliła im umocnić się na 6. miejscu w tabeli.

Interesująco zapowiadał się pojedynek Macierzy Lipnica z Novi/Rzezawianką, ale w praktyce goście łatwo rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść. Już w 2. minucie prowadzenie zapewnił im pozyskany zimną z Rylovii Piotr Chruściel. Potem nadal to goście kontrolowali przebieg wydarzeń. Chruściel zdobył jeszcze dwa gole, a po trafieniu uzyskali jeszcze Maciej Kasprzyk oraz Rafał Góral. Dzięki wygranej 5-0 Novi/Rzezawianka nadal liczy się w walce o awans.

Rozpędzona Victoria ma za sobą również wygraną w zaległym meczu 13. kolejki z Tarnavią. Niebywałym wyczynem popisał się Marcin Ochlust, który zdobył wszystkie bramki swojej drużyny. Podopieczni trenera Sławomira Siodlarza pokazali, że są dobrze przygotowani do rywalizacji i chcą walczyć o 1. miejsce. Do Ceramiki tracą już tylko punkt.

1. Ceramika Muchówka 14 38 56-16
2. Victoria Słomka 14 37 61-13
3. Novi/Rzezawianka Rzezawa 15 34 53-19
4. GKS II Drwinia 15 30 37-23
5. Orzeł Cikowice 14 29 51-27
6. Tarnavia Tarnawa 15 24 26-32
7. Macierz Lipnica Murowana 15 20 22-28
8. Błękitni Krzeczów 15 17 29-40