IV liga. Po raz kolejny z punktuje tylko BKS

784 0

Zespoły z naszego regionu po rundzie jesiennej znalazły się w dolnej części czwartoligowej tabeli. Pozostanie w niej po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek spowoduje, że ostatnie zostaną zakwalifikowani do grupy dziesięciu zespołów walczących o utrzymanie. Tylko trzy lub cztery z nich zachowają status czwartoligowca. Tymczasem po dwóch wiosennych kolejkach na 24 możliwe do zdobycia punkty nasz kwartet zdobył ich tylko 4! Wszystkie na dodatek padły łupem BKS Bochnia. Podopieczni Jarosława Ulasa co prawda zajmują 15. lokatę w tabeli, ale tracą już do 11. zespołu – Skalnika tylko 2 punkty. Bochnianie zremisowali w Barcicach 1-1 (piękny gol Mariusza Łyducha z rzutu wolnego!)tracąc bramkę w 85 minucie w Barcicach stracili już nawet matematyczne szanse na wejście do grupy mistrzowskiej, ale jednak ich start na wiosnę daje nadzieję, że uda im się uratować IV ligę dla Bochni.

Jeszcze kilka dni temu wysoko ocenialiśmy szanse GKS Drwinia na awans do pierwszej dziesiątki. Ekipa Rafała Polichta miała 17 punktów i do rozegrania cztery mecze. Zakładaliśmy, że regularne punktowanie powinno dać GKS miejsce w grupie mistrzowskiej, do której tracił tylko dwa punkty. I co z tego wyszło? Po porażce z Wierchami w sobotę, w środę ulegli Watrze Białka Tatrzańska. To właśnie w meczach z tymi rywalami (zwłaszcza z bezpośrednim rywalem – Watrą) podopieczni Rafała Polichta, mający najlepszą spośród naszych drużyn pozycję wyjściową przed startem ligi, mieli podnieść punkty, które przybliżyłyby ich do grupy mistrzowskiej. Aktualnie GKS jest 16. i tracąc aż pięć punktów do Tarnovii i pozostają mu tylko matematyczne szanse na awans do pierwszej dziesiątki.

Okocimski Brzesko przeprowadził zimą bardzo ciekawe transfery, których jakość widać na boisku. Brzeszczanie w porównaniu do poprzedniej rundy grają o zdecydowanie ładniej. Cóż jednak z tego skoro na inaugurację ulegli wysoko w Woli Rzędzińskiej, a w środę przegrali z Wiechami jedną bramką straconą w 92 minucie. O stylu gry mało kto będzie pamiętał za kilka lat, a nawet miesięcy. Piwosze nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji oraz dali rywalom dodatkowe paliwo w postaci czerwonej kartki dla Michała Zydronia. Odżyły stare demony, które rzucały kłody Okocimskiemu w ostatnich minutach meczów. W Brzesku liczono, że pierwsze mecze pozwolą się rozpędzić zespołowi w marszu o utrzymanie w lidze. Póki co nie możemy nawet mówić o falstarcie, ale o długim pozostaniu w blokach startowych zespołu z Okocimskiej. Okocimski ma ciągle 10 punktów i do bezpiecznej 13. lokaty traci już 9 punktów.

Początek rundy dla Rylovii był bardzo trudny. Poprad Muszyna w sobotę, w środę Glinik Gorlice. Niespodzianki nie było, zespół Piotra Stawarza nie zdobył w tych meczach choćby punktu, nie strzelił bramki, stracił ich aż siedem. W rywalizacji z Popradem rylowianie mieli swoje okazje na bramki i kto wie może i punkty. W Gorlicach zdecydowanie górą byli gospodarze, którzy efektowną wygraną zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej. Mamy nadzieję, że zespół z Rylowej, która przecież nie dokonała wzmocnień w przerwie zimowej, nie podda się w walce o utrzymanie i jeszcze dostarczy swoim kibicom pozytywnych emocji. Szanse na utrzymanie Rylovia ma taką samą jak Okocimski. Ma 10 punktów i 9 punktów straty do 13. lokaty.