Piłka nożna: wysoka wygrana Okocimskiego z Rylovią, bolesna porażka GKS-u

369 0

Minął kolejny piłkarski weekend. Za nami ważne spotkania, zarówno na poziomie IV ligi, jak i w niższych klasach rozgrywkowych.

27. kolejka:
Metal Tarnów 6-1 Glinik Gorlice

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 2-1 Sokół Słopnice

Wolania Wola Rzędzińska 0-4 Poprad Muszyna

Wierchy Rabka Zdrój – Lubań Maniowy

Unia Tarnów 5-2 Limanovia Limanowa

Barciczanka Barcice 1-1 Poprad Rytro

Rylovia Rylowa 0-5 Okocimski KS Brzesko

Orkan Szczyrzyc 0-3 Tarnovia Tarnów

Watra Białka Tatrzańska 1-1 Bocheński KS

Skalnik Kamionka Wielka 1-0 GKS Drwinia

Wszystko wskazuje na to, że walka o utrzymanie rozstrzygnie się pomiędzy zespołami z naszego regionu to one zajmują obecnie miejsca na pograniczu strefy spadkowej. Nad przepaścią utrzymuje się w tym momencie BKS, który zremisował na wyjeździe 1:1 z Watrą. Po wysokiej wygranej nad Rylovią wzrosły szanse Okocimskiego, natomiast ekipa z Rylowej straciła szanse na utrzymanie. W trudnym położeniu znajduje się GKS Drwinia, który tym razem uległ w niezwykle ważnym pojedynku Skalnikowi.

28. kolejka:
Szreniawa Nowy Wiśnicz 1-0 Sokół Borzęcin Górny

Naprzód Sobolów 3-2 LKS Poręba Spytkowska

Radłovia Radłów – Orzeł Dębno

LUKS Wola Radłowska 2-0 Raba Książnice

Błyskawica Proszówki 3-0 Jadowniczanka Jadowniki

Olimpia Bucze 1-1 Strażak Mokrzyska

Arkadia Olszyny 0-2 Sokół Maszkienice

Granie co kilka dni to nie tylko duże wyzwanie dla zawodników i trenerów, ale również dla działaczy. Pokazały to dobitnie wydarzenia z ostatnich kolejek, w trakcie których wiele wyników z powodów różnego rodzaju niedopatrzeń zostało zweryfikowanych jako walkowery. Te incydenty mogą mieć ogromne znaczenie zarówno dla losów walki o awans, jak i o utrzymanie m.in. w grupie bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej, gdzie walkowerem swój mecz z Naprzodem wygrała Szreniawa (na boisku 0-0), jednak obie te ekipy są już raczej pewne tego, że pozostaną w lidze na kolejny sezon. Naprzód ponownie popełnił ten sam błąd (brak gracza o statusie młodzieżowca) w spotkaniu z walczącą o utrzymanie Olimpią Kąty (na boisku 2-2). Do sporych przetasowań w tabeli doszło za to po zweryfikowaniu wyniku starcia Radłovii z Sokołem Borzęcin jako walkoweru na korzyść gości. Powodem było to, że jeden z zawodników wystąpił w dwóch meczach w przeciągu 24 h. Strata trzech punktów przez Radłovię powoduje, że ta straciła część przewagi nad Błyskawicą. Sokół wciąż jest poważnie zagrożony spadkiem, ale jego szanse na utrzymanie wzrosły. Z drugiej strony jeśli jednak nie poprawi formy, to nawet ta zdobycz niewiele pomoże. W 28. serii gier słabo spisujący się w ostatnich tygodniach Naprzód zdołał ograć LKS Poręba Spytkowska. Strata punktów w tabeli nie zdeprymowała Radłovii, która pewnie ograła Orła Dębno. Błyskawica dotrzymuje jej wciąż kroku, bo ograła Jadowniczankę, za to Strażak stracił punkty w derbowym pojedynku z Olimpią Bucze.

A-klasa Bochnia:
28. kolejka

Beskid Żegocina 4-3 Zryw Królówka

Błękitni Krzeczów 1-5 Macierz Lipnica Murowana

Victoria Słomka 3-0 Tarnavia Tarnawa – walkower

Raba Niedary 3-2 Górnik Siedlec

Żubr Gawłówek 1-4 GKS II Drwinia

LKS Trzciana 2000 3-1 Czarni Kobyle

Tym razem walka o awans w bocheńskiej A-klasie nie wywołała emocji. Walkowerem swój mecz z Tarnavią wygrała Victoria, za to interesująco zapowiadające się spotkanie Ceramiki z Novi/Rzezawianką zostało przełożone z powodu intensywnych opadów. W meczu zespołów walczących o utrzymanie Raba ograła Górnika Siedlec. Ekipa z Niedar nie złożyła jeszcze broni i spróbuje jeszcze powalczyć o utrzymanie.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *