IV liga: czas na derby Bocheńszczyzny. Stawką utrzymanie w lidze

176 0

Już dziś o godz. 18 w Drwini GKS zmierzy się z BKS-em Bochnia w meczu 28. kolejki. Zawsze wysoka stawka meczu derbowego teraz jeszcze wzrośnie, ponieważ obie ekipy desperacko bronią się przed spadkiem z ligi. Po udanych występach w ostatnich tygodniach znacznie bliżej zrealizowania celu są bochnianie, jednak wciąż nie mogą czuć się pewnie, ponieważ sytuacja może jeszcze się zmienić.

GKS do derbowej rywalizacji przystąpi z nożem na gardle. Wiosną drwinianie punktowali dotychczas bardzo słabo, bo zdobyli jedynie 9 punktów w dziesięciu meczach i osunęli się do strefy spadkowej. W przeciwnym kierunku podążają za to bochnianie, którzy dla odmiany w ośmiu ostatnich spotkaniach zdobyli aż 15 oczek, ponosząc w tym czasie tylko jedną porażkę i wspięli się na 14. pozycję. Podopieczni Jarosława Ulasa będą żądni rewanżu po jesiennej porażce 1-3 na własnym boisku. To właśnie po tym spotkaniu zwolniony z funkcji trenera BKS-u został Janusz Piątek. Aktualnie BKS ma na koncie o 3 punkty więcej niż Okocimski i GKS, przy czym drwinianie rozegrali o mecz więcej niż ich – zarówno geograficznie, jak i w tabeli – sąsiedzi. Szykuje się niezwykle zacięte spotkanie.

Niezwykle ważne spotkanie czeka drużynę Okocimskiego, która również walczy o pozostanie w IV lidze. „Piwosze” podejmą Tarnovię i muszą wywalczyć komplet punktów, jeśli chcą zwiększyć swoje szanse na prześcignięcie rywali. Przy okazji liczą z pewnością na potknięcie BKS-u lub remis. Pozbawiona już nadziei na pozostanie w lidze Rylovia zagra z Barciczanką, która również pożegna się z IV ligą. Podopieczni trenera Piotra Stawarza z pewnością zrobią wszystko, by pożegnać się w dobrym stylu.

28 kolejka:
Poprad Muszyna – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 17:30

Metal Tarnów – Limanovia Limanowa 18:00

Unia Tarnów – Wierchy Rabka Zdrój 18:00

Lubań Maniowy – Wolania Wola Rzędzińska 18:00

Sokół Słopnice – Glinik Gorlice 18:00

Skalnik Kamionka Wielka – Poprad Rytro 18:00

GKS Drwinia – BKS Bochnia 18:00

Orkan Szczyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 18:00

Okocimski Brzesko – Tarnovia Tarnów 18:00

Rylovia Rylowa – Barciczanka Barcice 18:00

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *