Piłka nożna: Jedność zremisowała z Ceramiką w pierwszym spotkaniu barażowym

742 0

Rozszerzenie składu grupy bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej do 16 zespołów powoduje, że ostatni uczestnik zostanie wyłoniony w barażu, w którym rywalizują ze sobą drugi zespół bocheńskiej A-klasy – Ceramika Muchówka oraz Jedność Paleśnica z grupy brzeskiej. W pierwszym spotkaniu padł remis 4-4, więc sprawa awansu pozostaje otwarta.

Toczony w trudnych warunkach z powodu padającego ulewnego deszczu mecz początkowo zdecydowanie układał się po myśli gości z Muchówki, którzy do przerwy prowadzili 2-0, a potem jeszcze dołożyli jedno trafienie. Jedność w końcu zdołała jednak przełamać niemoc i w drugiej połowie zdominowała rywali. Choć po zdobyciu kontaktowej bramki goście zdołali znów odskoczyć, to jednak ostatnie minuty należały do przyjezdnych. Remis powoduje, że obie ekipy zachowały mniej więcej równe szanse na awans, choć minimalnie bliżej jest teraz Ceramika.

Rozszerzenie składu powoduje, że w klasie okręgowej utrzymał się Sokół Maszkienice. Wkrótce rozgrywki czeka kolejna reorganizacja, ponieważ w sezonie 2022/23 ma być już tylko jedna, początkowo licząca 20, a docelowo 18 klubów grupa IV ligi oraz dwie grupy V ligi. Powstanie więc jeden dodatkowy poziom rozgrywek.