IV liga: zmiany w zarządzie Okocimskiego, Kuliszewski nowym graczem „Piwoszy”

419 0

Po trudnym, ale zakończonym szczęśliwie sezonie 2020/21 do sporych zmian doszło w Okocimskim Brzesko. Nowym prezesem klubu został Łukasz Baniak. „Piwosze” z pewnością celować będą w zajęcie wyższej pozycji, w czym pomóc ma transfer Konrada Kuliszewskiego i powrót Nikodema Śniega.

Zespół seniorów „Piwoszy” miał mnóstwo szczęścia, że utrzymał się na poziomie IV ligi, ponieważ bezpieczny czuć mógł się dopiero po wygranej Unii Tarnów w barażach o awans. Na pocieszenie osiągnął sukces w klasyfikacji Pro Junior System, ponieważ z dorobkiem 6809 punktów okazał się najlepszy w grupie wschodniej IV ligi małopolskiej, a 96. biorąc pod uwagę wszystkie kluby na tym poziomie. W klubie doszło do zmian w składzie zarządu. Funkcję prezesa objął Łukasz Baniak. Dyrektorem Akademii Okocimskiego pozostał natomiast Marcin Jurkiewicz. Do zarządu dołączyła Elżbieta Rysak. Sekretarzem będzie Rafał Zając.

Choć generalnie wynik sportowy na przestrzeni całego sezonu był słaby, to jednak na wiosnę zespół spisywał się już całkiem przyzwoicie. Podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza mogą do kolejnego sezonu podchodzić ze względnym optymizmem, zwłaszcza że teraz dołączył do nich Konrad Kuliszewski, który powinien okazać się bardzo ważnym graczem. Przez ostatnie 6 sezonów występował on w Wislanach Jaśkowice, w barwach których grał w III i IV Lidze. Co ciekawe to właśnie ten zespół był teraz rywalem Unii w barażowym dwumeczu o awans. Gdyby Kuliszewski poprowadził swoją drużynę do wygranej, to dziś Okocimski występowałby na poziomie Klasy okręgowej. Gracz znany jest także w lokalnym środowisku futsalowym, ponieważ wyróżnia się umiejętnościami w rozgrywkach Bocheńskiej Ligi Futsalu. Po roku przerwy w barwach „Piwoszy” zagra również bramkarz Nikidem Śnieg.

źródło: Okocimski Brzesko, własne

zdjęcie: Bocheńska Liga Futsalu

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *