Puchar Polski: bez większych niespodzianek w I rundzie rywalizacji w podokręgu bocheńskim

489 0

Za nami I runda Pucharu Polski w Podokręgu Piłki Nożnej Bochnia. W tych pojedynkach, w których można było wskazać wyraźnych faworytów, tryumfowały teoretycznie mocniejsze zespoły. W kilku parach doszło jednak do zaciętej rywalizacji.

I runda:
Czarni II Kobyle 0-3 Zryw Królówka

Górnik Siedlec 1-3 Ceramika Muchówka

LKS Trzciana 2000 1-1, k. 1-4 Macierz Lipnica Murowana

GKS II Drwinia 2-4 Victoria Słomka

Husaria Łapczyca 4-1 Żubr Gawłówek

Czarni Kobyle 2-5 Beskid Żegocina

Orzeł Cikowice 0-5 Novi/Rzezawianka Rzezawa

KR Jodłówka 0-6 Błękitni Krzeczów

Raba Niedary 2-4 Promień Mikluszowice

Od wygranej sezon rozpoczęła Ceramika Muchówka. Beniaminek Klasy okręgowej pokonał na wyjeździe niżej notowany zespół Górnika Siedlec 3-1 i w II rundzie zagra ze Szreniawą. Najwięcej emocji dostarczył mecz Trzciany 2000 z Macierzą. Po dziewięćdziesięciu minutach był remis, więc o awansie rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Lepiej spisali się goście, dzięki czemu to oni awansowali do kolejnej rundy. Niespodzianką pachniało w starciu GKS-u II Drwinia z Victorią Słomka, ponieważ gospodarze prowadzili już 2-0, jednak ostatecznie ulegli rywalom 2-4. Przeciwnikiem Victorii w kolejnym etapie będzie Husaria Łapczyca, która rozprawiła się z Żubrem 4-1 i jako jedyny przedstawiciel B-klasy nadal liczy się w rywalizacji.

Tegorocznej pucharowej przygody do udanych nie zaliczy drużyna Czarnych Kobyle, ponieważ uległa na własnym boisku Beskidowi Żegocina 2-5. Goście przełamali wreszcie niemoc i po kilku latach przerwy zagrają w II etapie, natomiast dla drużyny Mateusza Cieśli to z pewnością duże rozczarowanie, zwłaszcza że w poprzednich dwóch sezonach potrafili dojść aż do ćwierćfinału. Na domiar złego z rywalizacji odpadła także drużyna rezerw, która po zdekompletowaniu składu poddała rywalizację ze Zrywem przy wyniku 0-3. Interesująco zapowiadał się pojedynek Orła Cikowice z Novi/Rzezawianką, jednak gospodarze nie byli w stanie nawiązać rywalizacji. Ekipa gości wygrała aż 5-0 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Beskidem.

Wysokie zwycięstwo nad KR-em Jodłówka odnieśli Błękitni Krzeczów, którzy wygrali 6-0. W II rundzie czeka już na nich GKS Drwinia. Więcej emocji dostarczył pojedynek Raby Niedary z Promieniem. Beniaminek A-klasy długo męczył się z rywalem, ale ostatecznie wygrał 4-2 i teraz podejmie Błyskawicę Proszówki.

Mecze II rundy zaplanowano już na weekend 7-8 sierpnia.

Pary II rundy:
Zryw – Szreniawa Nowy Wiśnicz

Ceramika – Raba Książnice

Macierz – Naprzód Sobolów

Victoria – Husaria

Beskid – Rzezawianka

Błękitni – GKS Drwinia

Promień – Błyskawica Proszówki

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *