Puchar Polski: Rzezawianka niespodziewanie pokonała Szreniawę, w pozostałych parach górą faworyci

644 0

Za nami ćwierćfinały Pucharu Polski w PPN Bochnia. Do Błyskawicy Proszówki i GKS-u Drwinia dołączył BKS oraz dość niespodziewanie Rzezawianka. Nie było sensacji w parach półfinałowych Pucharu Polski w PPN Brzesko. Wiślanie Wola Przemykowska ulegli Koronie Niedzieliska, natomiast Sokół Maszkienice musiał uznać wyższość Okocimskiego Brzesko.

Victoria Słomka 2-5 Bocheński KS
Marcin Ochlust 12′, Jakub Biernat 67′ – Piotr Janicki 26′, Bartłomiej Chlebek 45′ (k.), 90′, Chibueze Onwudi 55′ (k.), 90′

Novi/Rzezawianka Rzezawa 4-3 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Kacper Multan 43′, Krzysztof Rysak 50′, Krystian Kita 85′ (s.), Kacper Żurawski 90′ – Piotr Kokoszka 45′, 82′, Dawid Brydniak 53′

Przez chwilę pachniało niespodzianką w meczu Victorii z BKS-em, ponieważ gospodarze objęli prowadzenie po strzale Marcina Ochlusta. Wyrównał jednak dość szybko Piotr Janicki, a tuż przed przerwą bochnianie objęli prowadzenie po strzale Bartłomieja Chlebka z rzutu karnego. Po zmianie stron miejscowi nie byli już w stanie odwrócić losów rywalizacji, choć szanse zachowali niemal do samego końca. Gole Onwudiego i Janickiego przypieczętowały jednak wygraną BKS-u.

Niespodziankę zdołała sprawić występująca w A-klasie Rzezawianka, która pokonała Szreniawę. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale błyskawicznie je tracili. Potem role się odwróciły i to Szreniawa straciła trzecią bramkę tuż po zdobyciu swojej. Decydująca okazała się bramka zdobyta przez Kacpra Żurawskiego w 90 minucie. Dla Rzezawianki to historyczny sukces, ponieważ jeszcze nigdy nie zaszła w tych rozgrywkach aż tak daleko.

Wiślanie Wola Przemykowska 2-7 Korona Niedzieliska
Dariusz Caban 64′, Szczepan Kruk 71′ (s.) – Marcin Gawłowicz 8′, Sławomir Zubel 20′, Michał Mazur 41′, Rafał Augustyn 45′, Mikołaj Goryca 65′, Jakub Hebda 82′, 89′

Sokół Maszkienice 1-4 Okocimski KS Brzesko
Maciej Buch 80′ – Dawid Lizak 25′, Chawkat Zakareya 50′, Marcin Furmański 63′, Sebastian Klimczyk 90′

Na etapie półfinału zakończyła się świetna przygoda Wiślan Wola Przemykowska. Występująca w B-klasie drużyna wysoko uległa rywalizującej o dwie klasy wyżej Koronie Niedzieliska. Już do przerwy goście prowadzili 3-0, a po zmianie stron jeszcze podkręcili tempo i w efekcie wygrali aż 7-2. Tym samym awansowali do finału już drugi rok z rzędu.

Tym razem nie będzie jednak faworytem, bo swój mecz wygrał także Okocimski. „Piwosze” rozprawili się z Sokołem Maszkienice. Drużyna trenera Arkadiusza Śliwy bardzo udanie zainaugurowała sezon ligowy, ale OKS postawił jej zbyt wysoko poprzeczkę i ostatecznie wygrał 4-1.

źródło: 90.minut.pl, własne