Piłka nożna. GKS stracił punkty, Błyskawica i Sokół znów z wygranymi

1230 0

Za nami 5. kolejka Klasy okręgowej. Dość niespodziewanie tylko remis w spotkaniu z Sokołem Borzęcin zanotował GKS Drwinia. Komplet punktów w dorobku nadal mają Błyskawica i Sokół Maszkienice. Na przeciwległym biegunie znajduje się Naprzód, który poniósł kolejną porażkę.

Sokół Maszkienice 4-2 Strażak Mokrzyska

Radzący sobie dobrze od początku sezonu Sokół Borzęcin zdołał zatrzymać GKS i to na terenie drwinian. Prowadzenie gościom zapewnił Andrzej Mika, ale niedługo po zmianie stron wyrównał Oleksandr Andrushko. Choć miejscowi mieli jeszcze dużo czasu, by zdobyć zwycięską bramkę, to nie zdołali już tego dokonać i tym razem musieli zadowolić się remisem. Obie ekipy pozostają niepokonane.

W Książnicach spotkały się miejscowa Raba z Błyskawicą. Pierwotnie gospodarzem meczu miała być ekipa z Proszówek, ale jej boisko znajdowało się w złym stanie z powodu ulewnych deszczów. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań, ponieważ był bardzo emocjonujący. Podopieczni trenera Bartłomieja Hołysta objęli szybko prowadzenie po strzale Kamila Klimka, ale już w 21 minucie czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Pacura i Raba stanęła przed sporą szansą. Kiedy do wyrównania doprowadził Kacper Tabor, wydawało się, że to miejscowi zdołają odnieść zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Po przerwie Błyskawica nie tylko obroniła się przed atakami gospodarzy, ale jeszcze sama zdobyła zwycięską bramkę. Kolejny komplet punktów zapewnił jej Damian Cabała.

Po trzech fatalnych występach podnieść zdołała się Jadowniczanka i w minioną sobotę ograła Olimpię Bucze. Obie drużyny postawiły na atak i już po kilku minutach goście prowadzili 2-1. Na bramki Tomasza Gałki i Sławomira Rydza odpowiedział Krystian Lalik. Ten sam gracz wyrównał tuż przed przerwą, ale po zmianie stron ostateczny cios zadali przyjezdni. Niezwykle ważny komplet punktów zapewnił im drugi tego dnia gol Rydza.

Po słabym początku sezonu w derbowym spotkaniu dobrze zaprezentowała się Szreniawa. Podopieczni trenera Marcina Motaka ograli Ceramikę dzięki dwóm bramkom Piotra Kokoszki, jednej Dawida Brydniaka i trafieniu samobójczemu Jakuba Stabrawy. Jedyną bramkę dla czekających na pierwszą wygraną gości zdobył Michał Łącki.

Ciekawy przebieg miało spotkanie Orła z Victorią. Goście prowadzili już 2-0 po dwóch trafieniach Marcina Ochlusta, ale dali sobie odebrać przewagę. W odstępie pięciu minut na listę strzelców wpisali się Daniel Kos i Szymon Michałek, dzięki czemu drużyna trenera Rafała Polichta uniknęła porażki. Oba zespoły mają teraz na koncie po 5 punktów.

Trwa niemoc Naprzodu, który tym razem gładko przegrał z LKS-em Poręba Spytkowska. Gole dla zwycięzców zdobyli Jakub Klimek, Szymon Korcyl, Łukasz Hajduga i Bartłomiej Wnęk. Tym samym po trzech remisach Szczepan Goryczko i jego drużyna mogli cieszyć się z pierwszej wygranej.

W kolejnych w tej serii derbach Rylovia okazała się lepsza od Korony Niedzieliska. Do przerwy gospodarze prowadzili po strzałach Tomasza Wojewody i Kamila Bachuli. Na dwadzieścia minut przed końcem nadzieję gościom dał Rafał Augustyn, jednak nie byli w stanie już odwrócić losów rywalizacji. Trzecią w sezonie wygraną Rylovii przypieczętował Dawid Gofron. W doliczonym czasie gry gospodarzy osłabił jeszcze Norbert Ostrowski, ale Korona nie zdążyła już wykorzystać przewagi.

Trwa świetna passa Sokoła Maszkienice, który wygrał kolejne spotkanie z rzędu. Tym razem po obfitującym w bramki starciu pokonał Strażaka. Już do przerwy miejscowi prowadzili 3-0 po trafieniu Andrzeja Ryglowskiego i dwóch bramkach Tomczyka. Po przerwie straty Strażaka zmniejszył Świętek, ale gol Kotry na 4-1 praktycznie rozstrzygnął losy rywalizacji. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Mularz. Dla gości była to już trzecia przegrana z rzędu. Marząc o dołączeniu do czołówki, będą musieli odrobić straty w kolejnych seriach gier.

1. Sokół Maszkienice 4 12 15-6
2. Błyskawica Proszówki 4 12 11-3
3. GKS Drwinia 4 10 15-2
4. Rylovia Rylowa 4 9 6-3
5. LKS Poręba Spytkowska 4 6 12-8
6. Olimpia Bucze 4 6 10-8
7. Sokół Borzęcin Górny 4 6 5-4
8. Victoria Słomka 4 5 6-7