I PLF. Trener Marcin Waniczek odchodzi z BSF ABJ Bochnia

228 0

Nieco ponad tydzień przez rozpoczęciem sezonu 2021/22 mający walczyć o awans do Futsal Ekstraklasy bochnianie zostali zmuszeni do poszukiwań nowego trenera. Powodem problemy zdrowotne Marcina Waniczka, przez które nie będzie w stanie wykonywać swojej pracy w najbliższych miesiącach.

W czwartek na swoim facebookowym profilu klub poinformował o zawieszeniu współpracy z powodu problemów zdrowotnych trenera. Udało się nam ustalić, że trener zmagał się z nimi od kilku tygodni. Wiadomo już, że w najbliższym czasie nie będzie w stanie wypełniać swoich obowiązków.

Jak ocenić ponad dwuletni okres pracy trenera Waniczka w bocheńskim klubie? Bilans zespołu w oficjalnych meczach ligowych pod jego wodzą wyniósł 26 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. BSF ABJ zdobył w tym czasie 180 bramek, tracąc 115. Do tego należy dodać trzy mecze w Pucharze Polski. Pierwsza przygoda zakończyła się dla bochnian już na etapie 1/32 finału, od której rozpoczynał udział, w drugiej zdołał awansować do 1/16 i przegrał z GKS-em Tychy.

Dwukrotne zajęcie trzeciego miejsca w I PLF należy generalnie uznać za spory sukces. W drugim sezonie drużyna potrafiła podnieść się bo bardzo kiepskim początku sezonu, co także należy uznać za osiągnięcie trenera, nawet jeśli stało się to możliwe w dużej mierze dzięki transferom wartościowych zawodników. Czy dało się w którymś momencie wycisnąć więcej i zająć jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc? Być może tak, zwłaszcza że za pierwszym razem bochnianie prowadzili w tabeli jeszcze na tydzień przed zawieszeniem sezonu, a w drugim rozpoczęli zdecydowanie poniżej swoich możliwości, jednak generalnie ten dwuletni okres należy ocenić pozytywnie, bo bochnianie po awansie szybko zaczęli zaliczać się do ekip postrzeganych jako najmocniejsze w stawce.

Prawdziwym wyzwaniem dla trenera miał okazać się nadchodzący sezon, w trakcie którego miał wprowadzić BSF do Futsal Ekstraklasy, jednak nie będzie mu dane podjąć się wypełnienia tej misji. Wypada życzyć mu jedynie dużo sił w walce o powrót do zdrowia. Prezes Rafał Czaja przyznał, że rozpoczął już poszukiwania następcy, jednak nie chce zdradzać szczegółów, dopóki nie zostaną dopięte wszystkie szczegóły umowy. Tymczasowo treningi prowadzić ma duet Krystian Jaszczyński – Maciej Wołoszyn. Bochnianie sezon rozpoczną już w niedzielę 26 września meczem z AZS-em UEK Kraków.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *