Piłka nożna. Porażki IV-ligowców, wygrane faworytów w Klasie okręgowej

613 0

Za nami kolejny piłkarski weekend. Tym razem część spotkań została przełożona ze względu na zły stan boisk po ulewnych opadach. Większość zaplanowanych spotkań doszła jednak do skutku, a emocji nie zabrakło.

IV liga

9 kolejka
Dunajec Zakliczyn 1-3 Kolejarz Stróże

Skalnik Kamionka Wielka 3-0 Jarmuta Szczawnica

Poprad Muszyna 1-0 Tarnovia Tarnów

Lubań Maniowy 2-0 Watra Białka Tatrzańska

Wolania Wola Rzędzińska 0-2 Limanovia Limanowa

Metal Tarnów 2-1 Okocimski Brzesko

BKS Bochnia 2-3 Glinik Gorlice

Wierchy Rabka Zdrój 1-3 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Nadal na pierwsze zwycięstwo czeka BKS. Tym razem bochnianie przegrali z Glinikiem Gorlice. Więcej o tym spotkaniu przeczytać można TUTAJ. Porażkę zanotowała również drużyna Okocimskiego. „Piwosze” ulegli na wyjeździe zespołowi Metalu Tarnów, co z pewnością jest dla nich sporym rozczarowaniem. Najpierw dwa trafienia dla tarnowian zaliczył Damian Wolański, a dodatkowo od 62 minuty OKS musiał radzić sobie w osłabieniu, bo czerwoną kartką ukarany został Marcin Furmański. Kontaktową bramkę zdobył z rzutu karnego Robert Ślęczka, ale goście nie zdołali już doprowadzić do remisu i przegrali 1-2. Wciąż utrzymują się ponad strefą spadkową, jednak ich przewaga nad zagrożonymi spadkiem przeciwnikami stopniała. Tym razem pauzowała Radłovia, której spotkanie z Sokołem Słopnice zostało przełożone.

Klasa okręgowa:

6. kolejka
GKS Drwinia 11-0 Ceramika Muchówka

Błyskawica Proszówki 2-1 Szreniawa Nowy Wiśnicz

Sokół Maszkienice 2-1 Sokół Borzęcin Górny

Rylovia Rylowa 7-3 Strażak Mokrzyska

LKS Poręba Spytkowska 2-1 Jadowniczanka Jadowniki

Victoria Słomka 5-1 Naprzód Sobolów

W rozgrywkach Klasy okręgowej zaczęła wyraźnie wykształcać się czołówka, do której należą Błyskawica, GKS Drwinia, Sokół Maszkienice oraz Rylovia. Wszystkie te ekipy zaliczyły dotąd maksymalnie jedno potknięcie, a w ten weekend wygrały swoje spotkania. Na czele Błyskawica, która uporała się ze Szreniawą i ma w dorobku komplet punktów. GKS wręcz zmiótł Ceramikę, Rylovia bardzo wysoko ograła Strażaka, Sokół po trudnej przeprawie zdołał ograć swojego imiennika z Borzęcina.

A-klasa Bochnia

6. kolejka
Błękitni Krzeczów 2-2 Novi/Rzezawianka Rzezawa

Zryw Królówka 2-1 Górnik Siedlec

Żubr Gawłówek 0-2 Beskid Żegocina

LKS Trzciana 2000 1-1 Macierz Lipnica Murowana

W bocheńskiej A-klasie rozegrano jedynie cztery z sześciu zaplanowanych spotkań. W meczu sąsiadów Błękitni zremisowali z Rzezawianką. Dla ekipy z Rzezawy taki wynik to spore rozczarowanie. Podziałem punktów zakończył się również interesująco zapowiadający się mecz LKS-u Trzciana 2000 z Macierzą, dzięki czemu liderem pozostał pauzujący w tej kolejce Promień.

A-klasa Brzesko

6. kolejka
Victoria Porąbka Uszewska 0-2 Arkadia Olszyny

Grom Sufczyn 2-8 Iva Iwkowa

Spółdzielca Grabno 2-2 Temida Złota

Tymon Tymowa 2-1 Olimpia Kąty

LKS Uszew 1-1 Victoria Bielcza

Jedność Paleśnica 0-1 LKS Gnojnik

Dobrą formę zaprezentował Tymon Tymowa, który uporał się ze spadkowiczem, Olimpią Kąty. Wysokiej porażki doznał Grom, a wyraźnie lepsza okazała się Iva. O awans zamierza walczyć Arkadia, która pokonała na wyjeździe Victorię Porąbka Uszewska. Wciąż na pierwsze zwycięstwo czeka LKS Uszew. Dla tego zespołu remis z Victorią Bielcza był już czwartym w sezonie.

B-klasa Bochnia

4. kolejka

Ostrowianka Ostrów Królewski 2-7 KR Jodłówka

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 1-2 Husaria Łapczyca

Rozegrane zostały jedynie dwa spotkania. W meczu ekip, które słabo rozpoczęły sezon Ostrownianka uległa KR-owi Jodłówka. W meczu zespołów aspirujących do awansu Nieszkowianka uległa Husarii. Zespół z Łapczycy wygrał czwarty mecz w sezonie i z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiejszy wynik może mieć spore znaczenie w kontekście losów walki o awans.

B-klasa Brzesko

5. kolejka

Orlik Szczurowa 3-0 Start 77 Biadoliny Szlacheckie

Orzeł Stróże 1-2 Jastrząb Łoniowa

Wiślanie Wola Przemykowska 3-0 Iskra Łęki

Okocimski KS II Brzesko 10-0 GKS Przyborów

Jadowniczanka II Jadowniki 0-2 Orzeł Lewniowa

Wyraźnie zarysował się podział na najlepsze cztery zespoły i resztę stawki. Swoje mecze wygrały zarówno Orlik, Wiślianie, Okocimski II, jak i Jastrząb. Tylko ostatni z nich dał sobie strzelić gola. Nadchodzące bezpośrednie pojedynki zapowiadają się interesująco.

Autor: Mateusz Filipek

źródło: 90.minut.pl, okocimski.com

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *