I PLF. Pewna domowa wygrana BSF-u

725 0

W swoim pierwszym domowym spotkaniu w sezonie 2021/22 BSF ABJ Bochnia pokonał Come-On Kobierzyce. Mecz rozegrano w ramach 2. kolejki rozgrywek grupy południowej I PLF.

Prowadzony przez Macieja Wołoszyna zespół podołał roli faworyta i pewnie pokonał nową w stawce ekipę z Kobierzyc, która zajęła miejsce GSF-u Gliwice. Przed meczem oficjalnie pożegnany został były kapitan drużyny Kamil Rynduch. Od pierwszego gwizdka to miejscowi posiadali przewagę i jedynie kwestią czasu wydawało się, kiedy obejmą prowadzenie. Wynik w 12 minucie otworzył Konrad Łękawa. Zawodnik BSF-u dopadł do piłki odbitej przez bramkarza po wstrzeleniu z rzutu rożnego. Na 2:0 miejscowym udało się podwyższyć minutę przed końcem pierwszej połowy. Adam Wędzony wymienił piłkę z Minorem Cabalcetą, a następnie uderzył mocno i piłka wpadła do bramki.

Po przerwie BSF kontrolował przebieg rywalizacji jednak bardzo długo nie potrafił podwyższyć prowadzenia, przez co nie mógł być pewny zwycięstwa. Bochnianie posiadali optyczną przewagę, ale byli nieskuteczni. Niemoc udało się przełamać w 34 minucie, gdy czerwoną kartkę otrzymał Patryk Kilian. Bochnianie zepchnęli przeciwników pod ich bramkę, a podanie Arkadiusza Budzyna wykorzystał Piotr Matras. Goście zastosowali wariant z wprowadzeniem piątego gracza za bramkarza, jednak ryzyko się nie opłaciło. Najpierw po wyrzucie Burzeja strzał oddał Matras. Bramkarz goście odbił pierwsze uderzenie, ale wobec dobitki Milintona Tijerino był już bezradny. Kilka sekund po wznowieniu Matras popisał się dobrym odbiorem oddał strzał do pustej bramki, ustalając wynik na 5-0.

Pewne zwycięstwo dało bochnianom awans na 1. miejsce w tabeli. Dwa zwycięstwa na koncie mają jeszcze Sośnica i Unia Tarnów. Z pierwszą z wymienionych ekip BSF zmierzy się już niebawem w hicie 3. kolejki. Wydaje się, że będzie to jedno z najważniejszych spotkań w sezonie.

BSF ABJ Bochnia 5-0 Come-On Kobierzyce
Konrad Łękawa 12′, Adam Wędzony 20′, Piotr Matras 34′, 39′, Milinton Tijerino 39′

BSF ABJ: Burzej – Cabalceta, Budzyn, Tijerino, Wędzony – Łękawa, Matras, Matlęga, Musiał – Maślak, Gawłowicz, Burkowicz.

Come-On: Raczkowski – Karnatowski, Morozov, Kilian, Małek – Ożóg, Krawców, Fabijaniak, Zboch.