Klasa okręgowa. GKS podejmie Rylovię, Sokół spróbuje powrócić na właściwe tory

278 0

Zbliża się 11 kolejka Klasy okręgowej. Wydarzeniem będzie spotkanie GKS-u Drwinia z Rylovią, jednak ciekawie zapowiadają się także inne spotkania. Interesująco zapowiada się choćby starcie Victorii Słomka z Rabą Książnice.

9. kolejka
Błyskawica Proszówki 3-1 Ceramika Muchówka

Spotkanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami. Hat-trickiem popisał się Krzysztof Styrna, honorowe trafienie dla beniaminka zanotował Sylwester Bienias. Wygrana pozwoliła gospodarzom odzyskać pozycję lidera.

11. kolejka

sobota, 16 października
Sokół Maszkienice – Ceramika Muchówka 15:00

Rylovia Rylowa – GKS Drwinia 15:00

LKS Poręba Spytkowska – Szreniawa Nowy Wiśnicz 15:00

Orzeł Dębno – Sokół Borzęcin Górny 15:00

Jadowniczanka Jadowniki – Korona Niedzieliska 15:00

niedziela, 17 października
Naprzód Sobolów – Strażak Mokrzyska 14:00

Olimpia Bucze – Błyskawica Proszówki 14:00

Victoria Słomka – Raba Książnice 16:00

Po dwóch ciężkich meczach z GKS-em i Błyskawicą odzyskać pewność siebie będzie chciał Sokół Maszkienice, który teraz zmierzy się z Ceramiką. Beniaminek nadal czeka na pierwszą wygraną i jest jedyną ekipą w stawce, której to się jeszcze nie udało. Teraz będzie trudno o przełamanie, ponieważ gospodarze na pewno będą chcieli udowodnić, że zwycięstwa na początku sezonu nie były dziełem przypadku.

Bez wątpienia najciekawiej zapowiada się starcie Rylovii z GKS-em. W poprzednim sezonie, gdy obie drużyny rywalizowały jeszcze w IV lidze, raz wygrali drwinianie (2-1) i raz doszło do podziału punktów (0-0). Także teraz można spodziewać się zaciętej rywalizacji, choć minimalnym faworytem będą gospodarze, którzy w tym sezonie zdobyli w lidze już 37 goli, a stracili jedynie 3. W obu statystykach są zdecydowanie najlepsi. To oczywiście nie gwarantuje im jednak powodzenia w rywalizacji z wymagającym rywalem.

W poprzednim sezonie wyjazdowe spotkanie z LKS-em Poręba Spytkowska okazało się przełomowe dla Błyskawicy, ponieważ po wygranej 4-2 zespół Marcina Motaka zaczął radzić sobie coraz lepiej i został jedną z rewelacji rundy wiosennej. Teraz również potrzebuje dobrego występu, bo po słabym początku zajmuje dopiero 13. miejsce.

Co najmniej bezpieczny byt w środku ligowej stawki interesuje zespoły Orła Dębno i Sokoła Borzęcin. Na razie ten cel udaje się realizować, ale wiele może zmienić się po ich bezpośrednim starciu. Wygrana da zwycięzcy znaczną przewagę nad najsłabszymi ekipami. Co ciekawe, Orzeł na własnym boisku zdobył dotychczas tylko punkt w czterech meczach, natomiast Sokół nadal czeka na wyjazdowe zwycięstwo. Gospodarzy w ostatnim czasie wyróżnia ofensywna gra, w efekcie czego zdobywają i tracą sporo bramek. To powinien być zacięty mecz.

Spisująca się fatalnie i sprawiająca wrażenie rozbitej Jadowniczanka podejmie Koronę Niedzieliska. Beniaminek dla kontrastu z każdym tygodniem czuje się coraz pewniej na wyższym poziomie i w tej edycji może mierzyć wysoko. Faworytem będą goście.

Przed tygodniem Naprzód wysoko pokonał Jadowniczankę, jednak trudno zakładać, że oznacza to powrót do dobrej dyspozycji. W starciu ze Strażakiem ekipa nie będzie jednak bez szans, bo goście w tym sezonie już kilka razy stracili punkty i generalnie spisują się poniżej oczekiwań.

W środę na 1. miejsce po wygranej z Ceramiką powróciła Błyskawica, o czym przeczytać można wyżej. Ekipa z Proszówek zagra teraz z Olimpią Bucze i z pewnością przed spotkaniem to ona wydaje się być zdecydowanym faworytem. Gospodarze w tym sezonie radzą sobie na razie słabiej niż przed rokiem, jednak nigdy nie należy ich lekceważyć, bo zdołali już zaskoczyć kilku wyżej notowanych rywali.

Niesamowicie interesująco zapowiada się starcie Victorii Słomka z Rabą Książnice. Beniaminek od początku sezonu radzi sobie bardzo dobrze, natomiast Raba po świetnej rundzie wiosennej teraz notuje słabsze wyniki, jednak trzeba zauważyć, że miała trudny kalendarz. Termin spotkania wyraźnie w kalendarzu powinni zaznaczyć wszyscy fani, dla których sensem piłki nożnej jest zdobywanie goli, bo obie ekipy preferują ofensywny styl.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *