I PLF. AZS UŚ kolejnym rywalem BSF-u

118 0

W sobotnie popołudnie bochnianie zainaugurują 4. kolejkę rozgrywek grupy południowej I ligi. Ich rywalem w wyjazdowym spotkaniu będzie spadkowicz z Futsal Ekstraklasy, AZS UŚ Katowice.

Bochnianie, prowadzeni nadal przez tymczasowego trenera Macieja Wołoszyna, z kompletem punktów zajmują 1. miejsce w tabeli. 9 punktów zdobyła jeszcze także Unia Tarnów, dlatego na razie zespół z Solnego Miasta przewagę posiada tylko dzięki lepszemu bilansowi zdobytych goli. Ten jest imponujący bo wynosi obecnie 16 zdobytych goli i tylko jednego straconego.

Poprzedni mecz BSF-u, czyli hitowe starcie z Sośnicą, było jednym z najlepszych w jego wykonaniu w ostatnich latach, a może i całej historii klubu. Za ten występ zespół można w zasadzie wyłącznie chwalić. Jeśli w dalszej części kampanii gracze co najmniej utrzymają ten poziom, to nie muszą obawiać się nikogo. W gronie zespołów, które wciąż potencjalnie powinny być w gronie najtrudniejszych rywali są właśnie katowiczanie. Ekipa prowadzona przez Adama Lichotę na razie ma w dorobku 6 punktów, bo pokonała Gwiazdę Ruda Śląska 7:5, uległa Sośnicy 2:3 oraz pokonała 4:3 Heiro. Na razie jej gra nie rzuciła na kolana, jednak trzeba docenić, że barwy „Akademików” reprezentuje wielu doświadczonych i klasowych graczy. 4 bramki ma na koncie już Daniel Wojtyna, o jedną mniej zdobył Adam Jonczyk. Bez wątpienia są to gracze, którzy wciąż mogą aspirować do gry na najwyższym poziomie.

Patrząc na ostatnie występy, to bochnian należy stawiać w roli faworyta. Stawka starcia będzie wysoka, ponieważ ewentualna wygrana pozwoliłaby BSF-owi zdystansować kolejnego przeciwnika i już na samym początku sezonu zbudować pewną przewagę. Porażka może za to spowodować, że w grze pozostanie znacznie większa liczba kandydatów. Emocji na pewno nie zabraknie.

4. kolejka
sobota, 16 października

AZS UŚ Katowice – BSF ABJ Bochnia 17:00

niedziela, 17 października
Gwiazda Ruda Śląska – Futsal Nowiny 16:00

Heiro Rzeszów – Unia Tarnów 17:00

GKS Tychy – GSF Gliwice 17:00

FC 2016 Siemianowice Śląskie – Sośnica Gliwice 18:00

KS AZS UMCS Lublin – AZS UEK Kraków 18:00

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *