Piłka ręczna. MOSiR zremisował z Jedynką

1106 0

W meczu 9. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych, szczypiorniści MOSiR Bochnia w regulaminowym czasie gry zremisowali 22-22 z Jedynką Myślenice. W decydujących o podziale punktów konkursie rzutów karnych lepsi okazali się goście i to oni zgarnęli z bocheńskiego parkietu 2 pkt. Bochnianom pozostało cieszyć się z jednego „oczka”.

MOSiR Bochnia -SUMKS Jedynka Myślenice 22-22 (13-8) k. 1-2
MOSiR Bochnia: Patryk Rolewicz, Michał Puchalski – Maciej Grech 5, Hubert Pamuła 4, Bartosz Szpisak 4, Bartosz Batko 3, Kacper Cąber 3, Marcel Maakuch 1, Piotr Kalinka 1, Marcin Jakubowski 1, Kamil Mrozik, Łukasz Kruk, Jakub Noskowiak.
Jedynka: Turbasa Szymon, Ajchler Jakub – Patryk Dziatkowiec 6, Krystian Pacyga 5, Kacper Biała 4, Marcin Skałka 3, Hubert Przała 2, Wiktor Wiechniak 1, Patryk Bieniek 1, Szymon Róg.
kary: 6′ – 4′

MOSiR nie najlepiej zaczął spotkanie z Jedynką. Przez pierwsze dziesięć minut pojedynku, to bochnianie gonili wynik. Dopiero od 13 minuty zaczęła rosną przewaga bramkowa miejscowych, którzy pierwszą część starcia zakończyli aż pięciobramkową przewagą. Druga połowa meczu, choć rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia po bramce Bartosza Szpisaka, to jednak przyniosła serię celnych rzutów rywali, którzy po zaledwie pięciu minutach gry zniwelowali przewagę gospodarzy do dwóch trafień. W 40 minucie był już remis 16-16. Mimo późniejszej wymiany ciosów, w końcówce meczu to przyjezdni wyszli na prowadzenie 20-22. Dzięki jednak skutecznej końcówce udało się podopiecznym Ryszarda Tabora doprowadzić do remisu.

W rzutach karnych lepsi okazali się goście. Na cztery rzuty trafili dwukrotnie do bramki bochnian, podczas gdy gospodarze zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych w tylko jednej z pięciu prób.

Bochnianie zdobyli jeden punkt z Jedynką i wzbogacili swój dorobek punktowy do 4 „oczek”. Najbliższy mecz z MOSiR rozegra 21 listopada z rezerwami Vive Kielce. Spotkanie zostanie rozegrane w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni.